Łódzcy pływacy zdobyli 16 medali na mistrzostwach w Oświęcimiu i Ostrowcu Świętokrzyskim
Łódzcy młodzi pływacy zdobyli łącznie szesnaście medali na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Oświęcimiu i Ostrowcu Świętokrzyskim. Sukcesy te pokazują wielki potencjał i zaangażowanie młodych sportowców z naszego miasta.

Sukcesy łódzkich pływaków w kategorii do lat 15 w Oświęcimiu

W zawodach dla juniorów do lat 15, które miały miejsce w Oświęcimiu, młodzi łodzianie zdobyli sześć medali. Największą uwagę przyciągnął Fabian Janiszewski z UKS 190 Łódź, który zdobył trzy medale: złoty na 1500 m stylem dowolnym (16:22.81), srebrny na 800 m stylem dowolnym (8:33.61) i brązowy na 400 m stylem dowolnym (4:07.77). Jego wszechstronność i determinacja zasługują na szczególne uznanie.

Piotr Lesiak z SKS 137 Delfin również pokazał swoje umiejętności, zdobywając dwa srebrne medale na 100 m stylem grzbietowym (59.67) i 200 m stylem grzbietowym (2:11.50). Kolejnym srebrnym medalistą był Mateusz Sekściński z MKS Trójka Łódź, który wywalczył drugie miejsce na 100 m stylem motylkowym (57.44).

Inni łódzcy zawodnicy, choć nie zdobyli medali, również osiągnęli znaczące wyniki, docierając do finałów swoich konkurencji. Wśród nich byli Oskar Dębski (MKS Jedynka Łódź), Karolina Rozwadowska (SKS 137 Delfin Łódź) i Maja Rutkowska (UKS SP-149 Łódź).

Mistrzostwa w Ostrowcu Świętokrzyskim: Medale dla łodzian w kategorii do lat 14

Juniorzy do lat 14 rywalizowali w Ostrowcu Świętokrzyskim, skąd łodzianie przywieźli znaczną liczbę medali. Najbardziej błyszczał Victor Kaczmarek, mieszkający i trenujący we Francji, reprezentujący MKS Trójka Łódź. Kaczmarek zdobył trzy złote medale: na 50 m stylem dowolnym (24.82), 50 m stylem motylkowym (25.39) i 100 m stylem motylkowym (58.10), a także srebro na 200 m stylem motylkowym (2:17.41).

Patrycja Muszyńska z SKS 137 Delfin Łódź zdobyła dwa srebrne medale na 100 m (1:15.06) i 200 m stylem klasycznym (2:43.25). Aleksander Jagiełło z MKS Trójka Łódź, syn byłej zawodniczki tego klubu Moniki Kurstak, zdobył brąz na 100 m (1:10.50) i 200 m stylem klasycznym (2:32.80). Antoni Porada z UKS SP-149 Łódź również stanął na podium, zdobywając brązowy medal na 800 m stylem dowolnym (9:11.64).

Sztafeta MKS Trójka Łódź na 4x100 m stylem zmiennym zdobyła trzecie miejsce, co potwierdza świetne przygotowanie całej drużyny. Do finałów w tej kategorii wiekowej dotarli również Konrad Ciesielski, Dawid Kaczmarek (obaj MKS Trójka Łódź) oraz Jan Zdziechowski (SKS 137 Delfin Łódź).

Perspektywy i przyszłość łódzkich pływaków

Sukcesy młodych pływaków z Łodzi na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych są dowodem na ich ciężką pracę i zaangażowanie. Trenerzy i kluby sportowe w mieście mają powód do dumy, a te osiągnięcia z pewnością zainspirują młodsze pokolenia do dążenia do podobnych sukcesów. Warto śledzić dalsze kariery tych młodych sportowców, ponieważ ich wyniki obiecują wiele na przyszłość.

Łódź, jako miasto z bogatą tradycją sportową, ma nadzieję, że ci młodzi pływacy będą kontynuować swoje kariery, osiągając jeszcze większe sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Oby ten wspaniały wynik był tylko początkiem ich długiej i owocnej drogi w świecie sportu.

Wg inf z: Urząd Miasta Łodzi