Remonty torowisk na Pabianickiej i Aleksandrowskiej – zmiany w ruchu
Wakacyjne remonty ulic Pabianickiej i Aleksandrowskiej mogą sprawić trochę kłopotów komunikacyjnych mieszkańcom, ale celem jest poprawa infrastruktury tramwajowej. Poniżej znajdują się szczegółowe informacje na temat prowadzonych prac i zmian w ruchu miejskim.

Prace remontowe na ul. Pabianickiej: objazdy i zmiany tras

Rozpoczęły się prace modernizacyjne na torowisku przy rondzie Lotników Lwowskich. Z tego powodu część ulicy Pabianickiej została wyłączona z ruchu. Aby zminimalizować utrudnienia, wprowadzono objazdy. Kursujące na trasie centrum-Chojny autobusy zostały skierowane na Trasę Górną i ul. Bednarską. W związku z remontem, linia tramwajowa nr 11 nie dojeżdża już do sklepu IKEA. Z kolei linie 15, 16 i 41 obsługują trasę ulicami Paderewskiego, Politechniki i Pabianicką, prowadząc aż do sklepu.

Zmiany dotyczą również linii autobusowych 52, 57, 69 i 72, które mają nowe trasy, zapewniając komunikację między rondem a „Górniakiem”. Mieszkańcy muszą przygotować się na te modyfikacje, które mogą wydłużyć czas podróży, ale są konieczne dla poprawy infrastruktury miejskiej.

Modernizacja torowisk na Teofilowie: nowe linie zastępcze

W ramach letnich prac remontowych, modernizowane są krańcówki tramwajowe przy stacji Łódź Żabieniec oraz przy ul. Szczecińskiej na Teofilowie. W rezultacie, przez całe wakacje po ulicach Limanowskiego, Aleksandrowskiej i al. Włókniarzy nie będą kursować tramwaje. W zamian uruchomiono dwie linie zastępcze: Z2, która łączy Teofilów z Bałuckim Rynkiem, oraz Z8, kursującą na dworzec Łódź Kaliska.

Podróżujący do centrum mogą skorzystać z pociągów, na przykład z przystanku Żabieniec do dworca Kaliski, gdzie mogą przesiąść się na tramwaje kursujące trasą W-Z. Dzięki wspólnemu honorowaniu biletów MPK, podróż po mieście przy użyciu migawki MPK jest możliwa także pociągiem.

Zmiany tras tramwajów i autobusów w związku z remontem

Remonty torowisk wpłynęły na trasy kilku linii tramwajowych i autobusowych. Linie tramwajowe 2, 5, 8, 11, 16, 19, 41 oraz linia autobusowa 63 mają zmienione trasy. Jest to konieczne, aby zapewnić sprawną komunikację miejską w czasie prowadzenia prac remontowych.

Warto zaznaczyć, że remonty te są zaplanowane na okres wakacyjny, kiedy ruch pojazdów jest nieco mniejszy, co ma zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców. Choć prace te mogą wydawać się uciążliwe, mają na celu długoterminową poprawę komfortu podróżowania po mieście.


Na podstawie: Urząd Miasta Łodzi