Vegan Weekend: 15 lokali z wyjątkowymi daniami roślinnymi w ten weekend
W nadchodzący weekend miłośnicy roślinnych smaków będą mieli okazję rozkoszować się prawdziwą ucztą dla podniebienia. W dniach 21-23 czerwca, aż 15 lokali zaprezentuje swoje unikalne dania, wśród których królują sezonowe warzywa i owoce.
  1. 15 lokali oferujących roślinne dania
  2. Przewodnia rola nowalijek
  3. Specjalna promocja w aplikacji Glovo
  4. Ekspansja wegańskiej kuchni

Szparagi, truskawki, jagody, fasolka szparagowa, pomidory oraz bób – to tylko niektóre z sezonowych składników, które będą gwiazdami roślinnych dań podczas Vegan Weekend 2024. To wydarzenie ma na celu nie tylko promowanie wegańskiej kuchni, ale również pokazanie, jak wiele możliwości daje gotowanie z roślinnych produktów.

Izabella Borowska z organizacji Jemy w Łodzi podkreśla, że Vegan Weekend to doskonała okazja, by spróbować roślinnych dań nawet dla tych, którzy na co dzień jedzą mięso. Jak sama mówi: „Lokale mają w swojej ofercie coraz więcej roślinnych pozycji, ale brakowało nam wydarzenia dedykowanego wegańskiej kuchni.”

W tym roku 15 lokali przygotowało aż 17 roślinnych dań, w tym takie przysmaki jak łódzkie knedle z truskawkami i kapustą w wegańskiej odsłonie, sezonowe słodkości, azjatyckie specjały oraz wiele innych. W menu znajdą się m.in. rolka z pieczoną marchwią i fasolką szparagową, warzywny ramen, makaron ze smażonym bobem, a także różnorodne pizze.

Nie zabraknie również tradycyjnych polskich smaków w nowoczesnym wydaniu. Wegańskie pyry z gzikiem, stek z kalafiora, panierowane cukinie oraz wariacje na temat pomidorów z pewnością przyciągną uwagę gości. Wszystkie dania będą dostępne w lokalach uczestniczących w wydarzeniu, a pełną listę można znaleźć na stronie Jemy w Łodzi oraz w mediach społecznościowych.

Dodatkowo, dla nowych użytkowników aplikacji Glovo przygotowano specjalną promocję – trzy pierwsze zamówienia z rabatem 15 zł każde. To doskonała okazja, by spróbować roślinnych dań bez wychodzenia z domu.

Czerwiec to idealny czas na eksperymentowanie w kuchni, zwłaszcza że świeże owoce i warzywa są teraz na wyciągnięcie ręki. Vegan Weekend to wydarzenie, które z pewnością przyciągnie zarówno wegan, jak i osoby ciekawiące się roślinną kuchnią.


Urząd Miasta Łodzi