Karatecy Olimpu Łódź zdobyli 8 medali na mistrzostwach Polski w Zielonkach
Karatecy Olimpu Łódź triumfowali na młodzieżowych mistrzostwach Polski, zdobywając dziesięć medali. Zawody odbyły się w podwarszawskich Zielonkach Parcela, a wzięło w nich udział prawie 500 zawodników z całego kraju.
  1. Olimp Łódź zdobył łącznie dziesięć medali.
  2. Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.
  3. Dominacja w kategorii U-21.
  4. Złoty medal dla młodej Nikoli Szuby.

Karatecy Olimpu Łódź zakończyli rywalizację w Zielonkach z imponującym dorobkiem medalowym. Na najwyższym stopniu podium stawali reprezentanci kategorii U-21: Ksenia Dronczanka (– 55 kg), Antonina Żurawska (– 61 kg), Dominik Dziuda (– 67 kg), Łukasz Bankowski (– 75 kg) oraz młoda kadetka Nikola Szuba (– 54 kg).

Trener Maciej Gawłowski podkreślił, że sukces Nikoli Szuby jest szczególnie cenny, ponieważ jest to jej pierwszy tak duży sukces. Ksenia stoczyła dwie walki i obie wygrała przed czasem 8-0 i 9-0. Dominik w trzech walkach zdobył 14 punktów, a stracił tylko jeden. Nie zawiódł też Łukasz, który również był faworytem swojej konkurencji. Wysoką dyspozycję potwierdziła Antonina. W finałowym pojedynku po wyrównanej walce odniosła cenne zwycięstwo nad Katarzyną Lewandowską z Kuzi Sport. Jeszcze bardziej cieszymy się chyba jednak z ostatniego złotego medalu, który wywalczyła przedstawicielka naszego młodego pokolenia. Dla Nikoli jest to pierwszy tak duży sukces – podsumował trener.

Łodzianie zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej, co jest znaczącym osiągnięciem biorąc pod uwagę konkurencję. Wicemistrzami kraju zostali Zuzanna Dopieralska (junior, – 53 kg) i Przemysław Kołodziajczak (junior, – 76 kg), natomiast brązowe medale zdobyli Kamil Milski (U-21, – 60 kg), Maciej Róg (U-21, – 75 kg) oraz Oliwia Kaźmierczak (kadetki, – 47 kg).

W zawodach wzięło udział prawie 500 zawodników z 64 klubów z całej Polski. Imponujący wynik karateków z Łodzi świadczy o ich doskonałym przygotowaniu i determinacji. Kolejne sukcesy młodych sportowców są dowodem na to, że klub Olimp Łódź jest jedną z czołowych szkół karate w kraju.