Łódź Design Festival to wyjątkowe wydarzenie, które skupia wokół siebie rodzimych projektantów i producentów związanych z branżą kreatywną, jak i wszystkich miłośników dobrego designu. Organizowane od 2007 roku stanowi forum wymiany doświadczeń dla projektantów i firm, a za cel stawia sobie odkrywanie i promocję młodych talentów oraz prezentację kierunków rozwoju projektowania.
– Nie ma chyba nikogo, kto nie zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądała przyszłość. Żyjemy w czasie pełnym niepewności, a jednocześnie coraz to nowszych możliwości i niezmierzonych szans. Dzięki postępowi technologicznemu i naukowemu mamy nadzieję na lepsze jutro – wierzymy, że w niedalekiej perspektywie znajdziemy skuteczne rozwiązania dla globalnych problemów, jak zmiany klimatu czy konflikty społeczne – mówi Michał Piernikowski, dyrektor festiwalu.
POLECAMY
TOP 7 miejsc dla rodzin z dziećmi w Łodzi i okolicach. Niezapomniane chwile gwarantowane! [PRZEWODNIK]
Cmentarzysko kiosków Ruchu. Niedaleko Łodzi jest tajemnicze miejsce! [ZDJĘCIA]
Tematyka wystaw głównych festiwalu Łódź Design Festival
Wystawy główne będą oscylować wokół tematyki przewodniej i zostaną poświęcone naszym wyobrażeniom o życiu w przyszłości. „Przyszłość tu jest” to pierwsza z wystaw pokazująca, jak nasze wyobrażenia o przyszłości wpływają na projektowanie rozwiązań, z których korzystamy współcześnie. Z kolei drugi projekt jest poświęcony naszym wyobrażeniom o tworzeniu miasta doskonałego – to refleksja o zmianach, jakie zachodzą we współczesnych metropoliach. Jakie będą miasta idealne – miasto ogród, smartcity czy może miasto 15-minutowe?
„Miejskie szlajanki” – nowy sezon podcastu „Różne Reczy”
Miasto jest także głównym tematem nowego sezonu podcastu „Różne Rzeczy”, który od lat jest realizowany w ramach Łódź Design Festival. Tym razem przestrzeń audialną przejmuje Dawid Furkot, z zawodu i wykształcenia fotograf, współautor festiwalowych fotorelacji, a także pasjonat i baczny obserwator miejskiego życia. Dawid w ramach cyklu – Miejskie szlajanki" zabierze słuchaczy na spacer w towarzystwie dziennikarzy, architektów, aktywistów. Zgodnie z jego ukochaną maksymą – eksperyment jest naszym obowiązkiem – przez kolejne 10 odcinków będzie przyglądać się miastu z różnych perspektyw, poszukując mądrości w bogactwie doświadczeń swych rozmówców.
POLECAMY
Łódź, której już nie ma. Czy pamiętasz te kultowe miejsca? [ZDJĘCIA]
Kameralne kina w Łodzi. Sprawdź, gdzie obejrzysz film w przytulnym wnętrzu [ZDJĘCIA]
Nowa identyfikacja wizualna – nowa strona www o layouty
To jednak nie wszystkie nowości, jakie niesie za sobą tegoroczna edycja festiwalu. Już 13 lutego będziemy mogli zapoznać się z zupełnie nową stroną internetową Łódź Design Festival. Punktem wyjścia do zmiany identyfikacji wizualnej – nowej strony internetowej i layoutów - były wspólne działania zmierzające do określenia charakteru wizualnego wydarzenia.
Więcej informacji znajdziesz na stronie
lodzdesign.com
.