Uroczysko Lublinek to drugi, po Lesie Łagiewnickim, największy łódzki las. Teren zieleni znajdujący się między Retkinią i lotniskiem jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku łodzian. Lublinek cieszy się także popularnością wśród wnioskodawców Budżetu Obywatelskiego. To dzięki nim udało się w 2022 r. założyć w lesie uprawę młodych drzew. Leśnicy posadzili na uroczysku buki i róże. Ktoś je właśnie zniszczył.

Mowa o kompletnej bezmyślności i podłości osoby, która zdewastowała uprawę. Rośliny nie zostały ukradzione – pocięto je ostrym narzędziem, prawdopodobnie sekatorem, dla samego faktu zniszczenia. Pozostałości zostały na terenie uprawy.

Teren upraw leśnych jest chroniony prawem, samo wejście na niego jest przestępstwem. Leśnictwo Miejskie i Straż Miejska szukają świadków zdarzenia. Ci mogą się zgłaszać bezpośrednio do leśników:

Leśnictwo Miejskie w Łodzi, ul. Łagiewnicka 305. Telefon: 42 659 02 49, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.