Szeroko zakrojony plan remontów łódzkiej sieci tramwajowej obejmuje ponad 30 km torowisk. Dzięki temu w ciągu kilku najbliższych lat cała infrastruktura będzie zmodernizowana, co pozwoli na sprawne i wygodne poruszanie się po mieście tramwajami. Wraz z zakupem nowych niskopodłogowych tramwajów podróżowanie stanie się wygodne i komfortowe również dla osób starszych, z wózkiem dla dzieci, czy niepełnosprawnych, dla których wchodzenie po schodach tramwaju czy wsiadanie wprost z jezdni, powoduje barierę nie do pokonania.

POLECAMY

ulica
Najdłuższe ulice w Łodzi. Na liście nie ma Piotrkowskiej. Kto liderem?
fot. Pocztówka RUCH
Restauracje dawnej Łodzi. To tu łodzianie chodzili na dancingi, striptiz i pierogi ruskie [ZDJĘCIA]

W wakacje torowcy MPK Łódź pracowali przy naprawie torowiska na ul. Aleksandrowskiej, a obecnie realizują przebudowę linii do Konstantynowa Łódzkiego. Równolegle i zmierzając ku końcowi realizowana jest odbudowa linii do Pabianic. Natomiast w październiku tego roku rozpoczęła się przebudowa torowiska w al. Rydza-Śmigłego. To kolejny etap projektu, który swoimi zasięgiem obejmie odbudowę torowiska na całej długości al. Rydza-Śmigłego i ul. Niższej, aż do krańcówki przy ul. Śląskiej. Ponadto w ramach rewitalizacji, nowe tory pojawią się na Północnej, placu Wolności, Legionów i Cmentarnej. Te trwające inwestycje to zupełnie nowa jakość w komunikacji na styku Bałut, Starego Miasta i Polesia. Z początkiem nowego roku prace przy przebudowie linii tramwajowej ruszą również na ul. Przybyszewskiego. To ważna linia tramwajowa dla mieszkańców Górniaka, Zarzewa i Widzewa. Dzięki tej przebudowie wrócą również tramwaje na Chojny po ul. Kilińskiego.

Remonty torowisk na kolejnych ulicach

Jednak to nie wszystko. Obecnie tworzone są założenia remontów torowisk na ul. Zielonej, Srebrzyńskiej, dalszym odcinku ul. Legionów, Rzgowskiej, Franciszkańskiej, czy Warszawskiej. Tworzymy koncepcje i składamy wnioski o dofinasowania, aby w perspektywie najbliższych lat, po pozyskaniu środków finansowych, wszystkie wymagające realizacji torowiska, zostały w mieście zmodernizowane.

MPK Łódź omija korki

Łódź na nowych torach to szybki przejazd tramwajem, bez stania w korkach. To również podwyższone perony przystankowe wyposażone w wiaty, system informacji pasażerskiej czy elementy ułatwiające poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami. Te wszystkie czynniki przyczyniają się, że komunikacja miejska będzie wygodna i dostępna dla wszystkich mieszkańców w każdym wieku i w każdej sytuacji.