3 zdjęcia
fot. Michał Matuszak
fot. Michał Matuszak
fot. Michał Matuszak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

5 lat po premierze i...ogromne zainteresowanie!

Mija pięć lat od premiery „Nędzników" – kultowego musicalu, który poruszył wiele serc. Obdarzona sympatią publiczności i uznaniem krytyków sztuka autorstwa Claude`a-Michela Schönberga i Alaina Boublila w reżyserii Zbigniewa Maciasa ponownie wejdzie na afisz.

– Wznowienie tytułu to odpowiedź na ogromne zainteresowanie i pozytywny odbiór publiczności. Spektakl „Nędznicy" spotkał się z mnóstwem dobrych opinii i uznaniem krytyków. Sala była wypełniona po brzegi, a bilety wyprzedawały się z dużym wyprzedzeniem. – mówi Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi. – Nic nie cieszy tak bardzo, jak możliwość odtworzenia musicalu, który poruszył publiczność do granic możliwości. Sztukę zagra niemal niezmieniona obsada – to dobra wiadomość dla tych, którzy chcą zobaczyć ją ponownie, ale również dla osób, które jeszcze nie miały okazji jej doświadczyć – dodaje Zbigniew Macias, reżyser spektaklu.

POLECAMY

Anstadta 7 - fot. ŁÓDŹ.PL
Okrutna historia Anstadta 7. Dziś liceum, kiedyś - siedziba Gestapo i UB [ZDJĘCIA]
Szczepienia na grypę - fot. Rido81/envato.com
Bezpłatne szczepienia na grypę. Kto może z nich skorzystać? Gdzie się zapisać?

Les Miserables

„Les Miserables" – opowieść o marzeniach, które legły w gruzach, drodze do odkupienia i walce dobra ze złem jest także płomiennym protestem przeciwko niesprawiedliwości społecznej. Laureat siedemdziesięciu sześciu międzynarodowych nagród, obejrzany przez ponad siedemdziesiąt milionów widzów w czterdziestu czterech krajach i zagrany w czterdziestu dwóch językach, musical „Les Misérables" to budująca opowieść o sile ludzkiego ducha. Oparty na powieści Wiktora Hugo, stanowi jedno z największych osiągnięć teatru muzycznego wszech czasów.

W roli Valjeana na zmianę wystąpią Marcin Jajkiewicz i Janusz Kruciński. W ścigającego go inspektora Javerta wcielą się zaś naprzemiennie Paweł Erdman i Piotr Płuska.

„Nędznicy" pojawią się w repertuarze na nowy sezon ponad 20 razy. Bilety na wrześniowe i październikowe spektakle wznowieniowe można kupować za pośrednictwem strony internetowej Teatru Muzycznego w Łodzi w zakładce repertuar oraz stacjonarnie w kasie biletowej teatru.