W niedzielę 24 kwietnia 2022 roku na ulicach Łodzi odbędzie się kolejna edycja imprezy „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie”. Główne biegi rozpoczną się o godzinie 9:00 w okolicach Atlas Areny ale pierwsze prace organizacyjne rozpoczną się już w sobotę 23 kwietnia, kiedy to wystąpią pierwsze utrudnienia w ruchu kołowym.

Bazą niedzielnej imprezy będą okolice Atlas Areny na Al. Bandurskiego - w tym miejscu przewidziany jest start i meta maratonu. Przygotowania rozpoczną się już w sobotę 23 kwietnia 2022 r. około godziny 14:00 kiedy to pojawią się pierwsze utrudnienia w ruchu. Na Al. Bandurskiego, na nitce biegnącej w kierunku osiedla Retkinia odcinek od ul. Krzemienieckiej do wjazdu ślimakiem na Al. Unii, rozpocznie się budowa strefy startu – odcinek ten będzie wyłączony z ruchu do czasu zakończenia imprezy.

W dniu maratonu 24 kwietnia zamknięcie ruchu na całej trasie zaplanowane jest od godz. 8:00 do 16:00. W tym czasie komunikacja miejska pojedzie zmienionymi trasami (szczegóły na stronie Zarządu Dróg i Transportu Urzędu Miasta Łodzi – w zakładce Komunikacja).
W dniu rozgrywania zawodów maraton pobiegnie następującymi ulicami: Bandurskiego – Mickiewicza – Żeromskiego – Radwańska – Parkowa – Al. Jana Pawła II – Bandurskiego – Krzemieniecka – Krakowska – Biegunowa – Srebrzyńska – Al. Unii – Maratońska – Bandurskiego -Al. Włókniarzy – Mickiewicza – Gdańska – Ogrodowa – Zachodnia – Rewolucji 1905 r. – Piotrkowska – Narutowicza – Kilińskiego – Poznańskich – Scheiblerów – Grohmanów – Wydawnicza – Al. Piłsudskiego – Rondo Grembach – Małachowskiego – Solskiego – Narutowicza – Kopcińskiego – Tuwima – Piotrkowska – Al. Piłsudskiego – Przędzalniana – Tymienieckiego – Piotrkowska – Radwańska – Parkowa – Al. Jana Pawła II – Krzemieniecka – Krakowska – Biegunowa – Srebrzyńska – Al. Unii – Konstantynowska – Krzemieniecka – do mety w Atlas Arenie. Odblokowanie ulic będzie odbywać się sukcesywnie po przebiegnięciu biegaczy.
Apelujemy do osób, które będą się poruszały tego dnia po łódzkich ulicach  o zapoznanie się z dostępną mapą  przebiegu maratonu oraz o ostrożność i cierpliwość. Zaplanujmy swoją podróż przez miasto w taki sposób abyśmy mogli ominąć trasę maratonu.

asp. sztab. Szymon Pytel
WRD KWP w Łodzi

 

  • mapa maratonu