Wybór odpowiedniego instalatora fotowoltaiki

Decydujesz się na inwestycję w instalację paneli słonecznych? Warto więc zastanowić się nad tym, którego instalatora paneli fotowoltaicznych wybierzesz. Poniżej dowiesz się wszystkiego na ten temat, dzięki czemu z pewnością wybierzesz kogoś sprawdzonego.

Sprawdzony instalator wyróżnia się przede wszystkim dobrą reputacją, wykonywaniem pracy w sposób bezpieczny. Nie uszkadza on dachu i maksymalizuje wydajność całej instalacji. Ważne jest również odpowiednie umieszczenie paneli słonecznych we właściwej orientacji przy największym nasłonecznieniu. W jaki sposób szukać porządnego instalatora?

Warto na początek zrobić listę takich instalatorów w Twojej okolicy. Następnie sprawdź opinie w internecie każdego z nich. Jeżeli istnieje taka możliwość, popytaj swoich znajomych, którzy już zainwestowali w fotowoltaikę. Sprawdź również, jakie panele używają instalatorzy. Muszą one być najwyższej jakości. Później dowiedz się, jakiej gwarancji udzielają. Na sam koniec skreśl z listy instalatorów, do których nie jesteś pewny. Teraz wystarczy skontaktować się z wybranymi firmami w celu uzyskania odpowiedniej oferty instalacji.

Warto wspomnieć o tym, że fotowoltaika Szczecin w Polsce dopiero się rozwija. W naszym kraju panele słoneczne nie są stosowane na dużą skalę, dlatego istnieje względnie mało firm, które oferują wieloletnie doświadczenie w tej branży. Jeżeli ktoś chwali się dwudziestoletnim doświadczeniem, warto wcześniej to potwierdzić. Lepiej jest być ostrożnym przy wyborze odpowiedniego instalatora, jednak nie popadajmy w skrajności.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Na początku sprawdź czy dana firma w ogóle istnieje. Używając takich serwisów jak CEDIG i KURS możesz dowiedzieć się naprawdę sporo na temat danego przedsiębiorstwa w Polsce. Czasami możesz też znaleźć historie finansów firm. Warto sprawdzić, czy istnieje możliwość bankructwa firmy, ponieważ wtedy utracisz jakąkolwiek gwarancję na montaż.

W ten sposób możesz też sprawdzić jak długo istnieje dane przedsiębiorstwo. Firma z kilkuletnim doświadczeniem zdecydowanie będzie bezpieczniejszą opcją. Niektóre przedsiębiorstwa korzystają również z podwykonawców. Są to najczęściej firmy, które istnieją w branży OZE od jakiegoś czasu, jednak zauważając coraz to większy popyt na panele słoneczne, zaczęły oferować takie usługi również u siebie. Nie mają oni u siebie specjalistów w tej dziedzinie, dlatego zlecają taką pracę innym firmom. Sprowadza się do tego, że w takim przypadku po prostu zapłacisz więcej niż w przypadku skorzystania z usługi firmy, która sama wykonuje wszystkie instalacje.

Następnym krokiem będzie poszukanie opinii o instalatorach. Najlepiej będzie porozmawiać osobiście z osobą, której instalator montował wcześniej panele. Nie zawsze jest to jednak możliwe, dlatego warto poszukać opinii i recenzji w internecie. Warto w takim przypadku uważać, ponieważ w sieci możemy znaleźć wiele fałszywych opinii.

Na koniec możesz poszukać takich informacji jak liczba pracowników, liczba oddziałów, strona internetowa oraz profile w mediach społecznościowych. Może to pomóc w wyborze odpowiedniego instalatora.

Zadawaj odpowiednie pytania

Korzystając z powyższych kroków powinieneś sporządzić listę najlepszych instalatorów w Twojej okolicy. Możesz więc zacząć zadawać im pytania. Warto zapytać się czy wszystkie prace instalacyjne przebiegały sprawnie i ile dni zajęła instalacja fotowoltaiki. Możemy również zapytać się o obsługę posprzedażową i wsparciem po dostarczeniu instalacji. Upewnij się również czy firma oferuje gwarancję i czego ona dokładnie dotyczy.