Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Trzy dobre pomysły na niebanalne dekoracje

Jeżeli urządzasz w swoim domu imprezę, dobrze jest pomyśleć o upiększeniu mieszkania oryginalnymi ozdobami. Odpowiednio dobrane dekoracje sprawią, że Twoje wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru, a impreza na długo zapadnie gościom w pamięć. Jeśli poszukujesz najlepszych rozwiązań, to pomocna będzie lektura naszego artykułu, w którym opisujemy trzy przykładowe sposoby na dekorację wnętrza!

Balony - sprawdzone od lat

Balony już od dawna są stosowane jako jeden z najpopularniejszych sposobów na prostą i niedrogą imprezową dekorację. Nie oznacza to bynajmniej, że muszą być nudne i sztampowe. Obecnie w sklepach dostępna jest szeroka gama balonów. Ta przyprawiająca o zawrót głowy różnorodność sprawia, iż będziemy mogli przebierać pomiędzy setkami różnych modeli. Jeśli urządzamy przyjęcie urodzinowe, najbardziej oczywistym wyborem będą balony tworzące hasło typu "wszystkiego najlepszego" bądź balony z cyferkami, oznaczającymi wiek naszego jubilata. Dzieciom z pewnością najbardziej spodobają się balony-piniaty - po rozbiciu wypadną z nich drobne zabawki lub ukochane przez naszych milusińskich słodycze. Dobrym pomysłem są z pewnością także baloniki z helem, które w odróżnieniu od balonów napełnianych powietrzem będą samoczynnie utrzymywać się w powietrzu. Każda szanująca się hurtownia dekoracji ma w swojej ofercie specjalne butle z helem, przy pomocy których samodzielnie napełnimy baloniki.

Jajka styropianowe - nietuzinkowa dekoracja

Choć styropian większości z nas kojarzy się przede wszystkim z materiałem budowlanym, jest on wykorzystywany także do produkcji niebanalnych ozdób. Przykładem są jajka styropianowe, które świetnie spiszą się w roli ozdoby wielkanocnego stołu - materiały do wykonania możesz znaleźć na stronie https://dekolo.pl - sklepu internetowego. Kreatywni pomalują je we własne wzory lub ozdobią przy pomocy technik takich jak decoupage. To świetna rozrywka dla każdego, nawet dla osób, które zwykle stronią od malowania. Cała rodzina może świetnie się bawić przy dekorowaniu takich pisanek. Ich przewagą nad tradycyjnymi pisankami jest oczywiście trwałość - malowane jajko trzeba będzie szybko wyrzucić, podczas gdy jajka styropianowe mogą nam posłużyć nawet przez kilka lat. Osoby bardziej zabiegane mogą kupić gotowe jajka z profesjonalnie wykonanym wzorem.

Kule styropianowe - modne i uniwersalne

Kule styropianowe przypominają nieco wspomniane wcześniej jajka, jednak główną różnicą jest oczywiście specyficzny kształt. To ozdoba niezwykle uniwersalna. Kule styropianowe mogą być doskonałą podstawą do wykonania wszelkiego rodzaju dekoracji bożonarodzeniowych, takich jak bombki czy aniołki. Możemy je pomalować albo ozdobić specjalnym błyszczącym brokatem. Malowane kule mogą też być oryginalną ozdobą podczas innego rodzaju imprez. Zazwyczaj średnica takich kul waha się między 6 a 12 centymetrami, choć w razie potrzeby możemy znaleźć także kule styropianowe o bardziej nietypowych wymiarach. Ponadto niemal każda hurtownia dekoracji oferuje także innego rodzaju ozdoby styropianowe, np. gwiazdki czy serca.