Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Policjanci po raz kolejny spotkali się z półkolonistami. Tym razem odwiedzili dzieci, które spędzają czas w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi. Przypomnieli o zasadach bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, szczególnie skupili się na temacie bezpieczeństwa w czasie burzy.

Dzieci przywitały funkcjonariuszy z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi z ogromnym entuzjazmem. Chętnie dzieliły się wiedzą na temat bezpieczeństwa nad wodą, a także w domu, jazdy na rowerze, przy spotkaniu z agresywnym zwierzęciem. Policjanci wymienili zasady bezpieczeństwa obowiązujące w czasie burzy.

Przypominamy!!!
  • W czasie burzy, unikaj rosnących samotnie drzew i przewodów wysokiego napięcia, benerów reklamowych, zejdź ze szczytów i grani, oddal się od zbiorników wodnych, podnóża skalnych ścian i wejść do jaskiń - w tych miejscach pioruny uderzają najczęściej.
  • Kiedy nie możesz się schronić w domu, samochodzie czy innym bezpiecznym miejscu ukucnij -najlepiej na jakimś przedmiocie może to być np. plecak lub w taki sposób, aby podłoże stykało się z jak najmniejszą powierzchnią stóp.

Ładowanie odtwarzacza...