Narożniki są aktualnie chyba jednym z najchętniej wybieranych mebli salonowych. Dzieje się tak dlatego, gdyż są to rozwiązania niezwykle praktyczne, funkcjonalne i komfortowe dla różnych wnętrz. Odpowiednio dobrany narożnik daje nam mnóstwo możliwości. To wszystko zazwyczaj za niewielkie pieniądze. Wszystko to decyduje o popularności narożnika - ale czy ma on swoje wady? Wszystkiego dowiesz się właśnie w tym artykule. Zapraszamy!

Narożnik modułowy

Osobnego rozważania wymaga jak najbardziej narożnik modułowy. Jest to mebel, który ze względu na swoją modułową budowę - pozwala na dowolne tworzenie kształtów i wielkości. I to jest właśnie główna i podstawowa zaleta tego rozwiązania. Narożnik modułowy umożliwia idealne dopasowanie tego mebla do każdego wnętrza. Twoja przestrzeń będzie maksymalnie wykorzystana. Świetnie pasuje to do niewielkich salonów w blokach, czy ogromnych salonach w willach. Nic się lepiej nie sprawdzi niż narożnik modułowy.

 Zalety narożnika z funkcją spania

Jednak nawet i tak dobre rozwiązanie musi mieć swoją wadę. Narożników modułowych nie da się rozkładać, a co za tym idzie - nie da się uzyskać dodatkowej powierzchni do spania. Oczywiście można tutaj eksperymentować z modułami, jednak efekt nigdy nie będzie adekwatny do tego zamierzonego. Poza tym wiele do życzenia pozostawia stabilność narożnika modułowego. Brak jakichkolwiek złączeń pomiędzy modułami sprawia, że całość staje się niestabilna. Producenci jednak proponują tutaj zamocowanie specjalnych mocowań i uchwytów już na stałe. To wszystko wymaga jednak dokładnego przemyślenia tej sprawy. To czy chcemy się zdecydować na narożnik modułowy zależy już od nas samych. Musimy przede wszystkim zastanowić się nad tym, czy jesteśmy w stanie akceptować wady tego rozwiązania. Polecamy taki duży narożnik.

Zalety narożnika z funkcją spania

Jak można się domyślać - narożnik z funkcją spania posiada mnóstwo zalet. Jest to przede wszystkim awaryjna powierzchnia do spania dla niespodziewanych gości. Masz niezapowiedzianą wizytę? Wówczas możesz bez problemu zaproponować swoim gościom nocleg. Poza tym narożnik z funkcją spania to dodatkowe miejsca dla komfortowego wypoczynku z rodziną. Dodatkowa przestrzeń po rozłożeniu gwarantuje udany wypoczynek w towarzystwie najbliższych. Taka funkcja narożnika to również dodatkowe miejsce do przechowywania różnych rzeczy. Narożnik z funkcją spania posiada bowiem zazwyczaj dodatkowe pojemniki na pościel.

Cena

Jak się okazuje, nie wszystko jest takie piękne w przypadku narożników modułowych. O ile najprostsze ich wersje są niezwykle tanie - o wile bardziej skomplikowane kompozycje potrafią sporo kosztować. Zwłaszcza, jeżeli decydujemy się na nowoczesne wyglądy naszych narożników. Na cenę ma wpływ również materiał wykorzystany do obicia, funkcje naszego narożnika (funkcja spania sporo dodaje do ceny), jak i dodatkowe elementy - takie jak półki, szafki, pojemniki i inne schowki. Jednak najprostsze wersje narożników do salonu wciąż są praktyczne i funkcjonalne, a przy tym estetyczne. Wybór zależy już tylko od nas samych.