Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Co stosować do mycia twarzy?

Mycie twarzy to czynność, którą powinniśmy wykonywać codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Zapominanie o oczyszczeniu skóry, niezależnie od tego, czy mamy makijaż czy nie, jest błędem, który prowadzi do pogorszenia stanu cery, powstawania niedoskonałości, zmian skórnych i trądziku. Codzienne poranne i wieczorne mycie twarzy pozwala pozbyć się z niej kosmetyków kolorowych oraz zanieczyszczeń i nadmiaru sebum.

Jak skutecznie oczyścić skórę twarzy?

Mycie twarzy zawsze zaczynaj od porządnego demakijażu – na niedokładnie oczyszczonej z kolorowych kosmetyków skórze będą powstawały zaskórniki i wypryski, szybciej będzie się również przesuszała, a w przypadku cery tłustej – przetłuszczała. Gama naturalnych kosmetyków do demakijażu jest ogromna – płyny micelarne, olejki do demakijażu, mleczka, pasty i emulsje – decyzja zależy wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji.

Na samym demakijażu nie należy jednak kończyć – kolejnym etapem mycia twarzy jest jej oczyszczenie za pomocą pianki lub żelu. Żel do twarzy może mieć różne działanie – nawilżające, normalizujące, antybakteryjne, kojące oraz różną konsystencję – gęstą, kremową lub nieco rzadszą, jednak zawsze dogłębnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń. Pianka do mycia twarzy to z kolei produkt o delikatnej, puszystej konsystencji, co jednak nie czyni jej mniej skuteczną od żelu.

Warto również pamiętać, że skórę należy myć zarówno rano, jak i wieczorem. Częstym błędem popełnianym podczas mycia twarzy jest zapominanie o wieczornym demakijażu i oczyszczeniu twarzy, a także unikanie mycia twarzy o poranku. Choć wydaje się, że skóra twarzy w nocy się nie zabrudziła, to przez noc również gromadzą się na niej zanieczyszczenia, pot czy sebum.

Dokładne mycie twarzy sprawia, że skóra jest przyjemnie odświeżona, a składniki aktywne nakładane na skórę lepiej się wchłaniają, a cera staje się promienna, wolna od niedoskonałości, gładka i jędrna.

Jaki produkt do mycia twarzy wybrać?

Do mycia twarzy przeznaczonych jest wiele dobrej jakości, naturalnych produktów, które skutecznie usuwają makijaż i zanieczyszczenia i to właśnie na takie kosmetyki należy postawić. Nie warto wybierać kosmetyków pełnym sztucznych, chemicznych substancji, które mogą podrażniać, przesuszać oraz zapychać skórę.

Każda cera jest inna i dlatego wybierając kosmetyk do mycia twarzy należy szukać odpowiedniego do naszego rodzaju skóry. Stawiając na żel myjący wybierz ten, który będzie miał działanie dopasowane do potrzeb Twojej cery – wybór żeli myjących jest duży, poczynając od żeli normalizujących dla cery tłustej i mieszanej, przez nawilżające do cery suchej i normalnej, czy o działaniu antybakteryjnym do cery trądzikowej. Pianka do mycia twarzy sprawdzi się za to doskonale do cery wrażliwej, suchej i dojrzałej.

Nie polecamy mycia twarzy mydłem – skóra twarzy ma lekko kwaśny odczyn, za to mydła posiadają odczyn zasadowy, przez co mycie twarzy tą metodą często kończy się mocno przesuszoną cerą. Jednakże niektóre mydła spełniają się w tej roli – szczególnie do cery tłustej i mieszanej – przy czym należy szukać mydeł odpowiednich do mycia twarzy, a w pH granicach 6-7. I jeśli już używać mydło do mycia twarzy, to wyłącznie jako zamiennik innych kosmetyków myjących, nie częściej niż 1-2 razy w tygodniu.

Naturalne kosmetyki do mycia twarzy

Podejmując decyzję o wyborze kosmetyków do mycia twarzy warto przyjrzeć się ich składom i wybrać te, które są wolne od silikonów, parabenów, sztucznych substancji zapachowych, SLS-u i innych chemicznych zapychaczy. Naturalne kosmetyki myjące zawierają odpowiednią dawką składników o oczyszczającym działaniu, które nie podrażniają i nie przesuszają skóry, a jednocześnie dostarczają jej cennych składników aktywnych, przygotowując ją do kolejnych etapów pielęgnacji. Naturalne produkty do mycia twarzy znajdziesz na sklepie https://www.natuo.pl/

Codzienne mycie twarzy powinno być dodatkowo uzupełniane o dogłębne oczyszczenie skóry, które powinniśmy wykonywać 1-2 razy w tygodniu. W tym celu można użyć dobrego, naturalnego peelingu do twarzy lub głęboko oczyszczającej maseczki np. na bazie glinki kosmetycznej. Oczyszczanie skóry można również uzupełnić o stosowanie akcesoriów do twarzy takich jak gąbka konjac czy szczoteczka do masażu twarzy, które zyskują na popularności, gdyż pozwalają dogłębniej oczyścić skórę.