Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 1 =
Oznacza to zawieszenie organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, w tym koncertów, spektakli, wernisaży oraz wydarzeń specjalnych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, zamkniecie muzeów dla zwiedzających oraz zawieszenie zajęć w placówkach szkolnictwa artystycznego wszystkich stopni.

W związku z zamknięciem Łódzkiego Domu Kultury, informujemy, że dokonywanie zwrotu biletów na wydarzenia ŁDK, w tym biletów do Kina Szpulka oraz Kina Perspektywa będzie możliwe po wznowieniu działalności instytucji. Termin zostanie podany na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Informujemy, że jesteśmy dla Państwa dostępni zdalnie od pon.-pt. poprzez maila oraz telefon w godz. 9.00 - 15.00. Kontakty do pracowników dostępne: http://www.ldk.lodz.pl/o-nas-t2/zespol-t12


W kiermaszu weźmie udział około siedemdziesięciu twórców z Łódzkiego, reprezentujących różne dziedziny sztuki ludowej i rękodzieła. Ich wyroby będzie można zakupić po atrakcyjnych cenach. Znajdą się tu prace z zakresu tradycyjnej plastyki obrzędowej związane ze zbliżającym się świętem Wielkiej Nocy - palmy i pisanki; będzie można nabyć rzeźby, wyroby hafciarskie, obrazy, wycinanki, kwiaty, a także niepowtarzalne prace z ceramiki
i wikliny.

Natomiast na Warsztatach Plastyki Obrzędowej, pod kierunkiem doświadczonych twórczyń ludowych, chętni własnoręcznie wykonają oryginalną palmę wielkanocną oraz poznają tradycyjne metody wykonania pisanki. Uczestnikami warsztatów mogą być wszyscy bez względu na wiek; materiały zapewnia organizator.

Wstęp na kiermasz jest bezpłatny, zaś udział w warsztatach kosztuje 5 zł/godzina.

Zapraszamy!