Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Usługa self storage narodziła się w Stanach Zjednoczonych, jednak stopniowo zaczęła podbijać również rynek europejski. Nic zatem dziwnego, że z czasem dotarła także do Polski – aktualnie coraz więcej Polaków korzysta z tej formy przechowywania. Chwalą ją głównie za ogromną wygodę, przystępność, a przede wszystkim oszczędność. Czym jest w takim razie self storage, że staje się coraz bardziej popularne?

Self Storage – magazyny na wynajem

Bez trudu można wyobrazić sobie sytuację, w której czeka nas dość niespodziewany remont mieszkania. Ponieważ jednak prace wymagają wyniesienia mebli, sprzętu elektronicznego i innych elementów wyposażenia, zastanawiamy się, co w takiej sytuacji z tym zrobić. Nie każdy ma własny garaż czy wystarczająco przestronną piwnicę, by tam umieścić wszystkie przedmioty, a owijanie każdej rzeczy folią jest czasochłonne i nie zawsze się sprawdza. Wówczas pojawia się pytanie, jak poradzić sobie z takim problemem.

Właśnie wtedy z pomocą przychodzi self storage, czyli magazyny do wynajęcia. Mamy tu do czynienia z przechowalniami w wielu różnych rozmiarach – dostępne są zarówno malutkie schowki, gdzie można trzymać dokumenty, jak i pomieszczenia o powierzchni przekraczającej 20 m². Wielkość możemy dopasować do swoich potrzeb. Nie będzie jednak większego problemu ze znalezieniem magazynu, który pomieściłby nawet bardzo masywne meble. Możemy więc je tam zawieźć na czas remontu, a potem przenieść z powrotem do mieszkania.

Oczywiście to nie jedyne zastosowanie self storage. Przykładowo jeśli prowadzimy firmę, a jej siedziba nie należy do największych, może się zdarzyć, że zabraknie nam przestrzeni na część wyposażenia. Trudno zatem oczekiwać, że będziemy specjalnie szukali większego biura – przeprowadzka będzie się wiązała z ogromnymi kosztami. Zamiast tego magazyn na wynajem może nam posłużyć jako swoiste przedłużenie firmy, gdzie będziemy składować dokumenty i sprzęty, które aktualnie nie są nam potrzebne. Wszystko dzięki temu, że termin najmu wybieramy samodzielnie. Z przechowalni możemy korzystać zatem tak długo, jak tego chcemy.

Co z kwestią bezpieczeństwa? O to nie trzeba się martwić. Po zawarciu umowy najmu otrzymujemy indywidualny kod dostępu. To wyłącznie z jego pomocą można dostać się do magazynu, więc nikt poza nami tego nie zrobi. Dodatkowo magazyny są wyposażone w kłódki, a na terenie całego obiektu działają niezwykle czułe alarmy i monitoring.

Co to jest self storage i kiedy z tego skorzystać?

Less Mess Storage – znajdź przechowalnię dla siebie

W Polsce usługę self storage proponuje m.in. firma Less Mess Storage. Należące do niej placówki możemy znaleźć w największych miastach w kraju: w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście oraz we Wrocławiu. Dogodne lokalizacje pozwalają na łatwy dostęp wszystkim okolicznym mieszkańcom.

Jak wynająć magazyn? To bardzo proste. Po wybraniu obiektu pod najbardziej korzystnym dla nas adresem, wystarczy jeszcze zdecydować się na wielkość przechowalni. Następnie, poprzez formularz online na stronie firmy, dokonujemy rezerwacji. Później możemy już cieszyć się swoim magazynem i umieścić tam wszystko, czego trzeba: papiery wartościowe, biżuterię, elektronikę czy też meble.

Więcej dowiesz sie na https://www.lessmess.storage/