Na Nawrot sadzimy drzewa, a na skrzyżowaniu z Sienkiewicza układamy nawierzchnię -  fot. Konrad Ciężki / UMŁ
Na Nawrot sadzimy drzewa, a na skrzyżowaniu z Sienkiewicza układamy nawierzchnię , fot. Konrad Ciężki / UMŁ

Na odcinku od Piotrkowskiej do Sienkiewicza rozpoczęło się sadzenie drzew. Na całej długości przebudowywanej ul. Nawrot pojawią się 54 klony polne, oraz 3 tys. krzewów i bylin: berberysy, cisy, róże i jeżówki. Zieleń została staranie dopasowana do miejskiej tkanki i przestrzeni ul. Nawrot. Wraz z przebudowaną ulicą, wyodrębnionymi z jezdni miejscami parkingowymi i małą architekturą, zmieni się charakter tej śródmiejskiej ulicy. 

Trwają jeszcze prace przy budowie wyniesionego skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Po zakończeniu tych prac, drogowcy przystąpią do układania ostatniej warstwy asfaltu na odcinku od Sienkiewicza do Kilińskiego. Po wykonaniu tych prac ulica zostanie otwarta dla ruchu i wrócą na swoją trasę autobusy. Przewidujemy, że prace zostaną zakończone w przyszłym tygodniu. 

Ulica Nawrot została gruntownie przebudowana, wraz z pełną modernizacją infrastruktury podziemnej: wodociąg, gazociąg, kabel wysokiego napięcia, oraz teletechnika. Po przebudowie ulica zyskała nowe chodniki z kostki granitowej, wydzielone miejsca parkingowe, jezdnię o dwóch pasach ruchu, liczne nasadzenia i zieleńce, oraz elementy małej architektury. Wymienione zostało również oświetlenie ulicy. Podczas przebudowy zastosowano również ekologiczne rozwiązania jak czujnik wilgoci i system nawadniania w zieleńcach, które pozwolą na odpowiednie utrzymanie zieleni. Ponadto wszystkie elementy drogi wyposażone są w ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami.