Policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Łodzi zatrzymali na gorącym uczynku 21-latka, który przy użyciu deskorolki wybił szybę w tramwaju. Mężczyzna w przeszłości nie był notowany, obecnie za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

6 września 2019 roku kilka minut przed godziną 20.00 wywiadowcy zauważyli jak u zbiegu ulic Zgierska/Limanowskiego na przystanku tramwajowym nn mężczyzna uderza deskorolką w okno tramwaju, ostatecznie je wybijając. Pomimo, iż realizowali inne zadania, natychmiast podjęli interwencję i ujęli agresywnego mężczyznę, zapobiegając tym samym dalszym zniszczeniom. Zatrzymany 21-latek był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci po wykonaniu niezbędnych czynności sprawę wraz z zatrzymanym przekazali innej załodze a sami powrócili do wcześniejszych zadań. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi, którzy ustalają okoliczności zdarzenia oraz motyw działania sprawcy. W ocenie czynu ważna będzie również informacja dot. wysokości powstałych strat. 21-letni dewastator w przeszłości nie był notowany, obecnie odpowie za zniszczenie mienia za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.