Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

W niedzielę, 8 września, o godz. 10:30 w dziewięciu miastach, w tym w Łodzi, wystartuje Poland Business Run – największa w kraju charytatywna sztafeta biegaczy.

Pieniądze z zapisów 5-osobowych drużyn przekazywane są na pomoc lokalnym beneficjentom – osobom z niepełnosprawnością ruchową. W sumie w całej Polsce pobiegnie ponad 29 tys. osób, a w Łodzi rekordowe 600 sztafet, czyli trzy tysiące biegaczy.

Sztafety wystartują o tej samej godzinie w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Lublinie i Rzeszowie. Główne hasło biegu brzmi „Pobiegniesz - Pomożesz”. Do tej pory dzięki mobilizacji biegaczy głównie z firm i korporacji, udało się zmienić życie 450 osób, które potrzebowały kosztownych protez, sprzętu medycznego i specjalistycznej rehabilitacji.

Dzięki biegaczom w Łodzi pomoc trafiła do 40 osób. W tym roku uczestnicy sztafet pobiegną m. in. dla Grażyny Kopias, która potrzebuje profesjonalnej protezy po amputacji nogi na wysokości uda z powodu choroby nowotworowej. Kolejna osoba, która czeka na pomoc to Piotr Braszkiewicz. 24–letni beneficjent stracił rękę w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Potrzebuje protezy oraz rehabilitacji także po to, by wrócić do sprawności i realizować taneczną pasję.

– W tym roku zapisy przeszły nasze oczekiwania. Na liście startowej w Łodzi jest 3000 uczestników, czyli ponad 500 więcej niż rok temu. Cieszymy się, że idea pomagania przez bieganie przekonuje kolejne osoby – komentuje Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – Na niedzielną imprezę zapraszamy nie tylko biegaczy, ale również ich rodziny, znajomych i kibiców.

Start i meta w Łodzi będzie ustawiona na al. Kościuszki na wysokości ul. Piotrkowskiej 217. O godz. 10 odbędzie się odprawa kapitanów, a o 10:10 rozgrzewka dla biegaczy z pierwszej zmiany. Bieg wystartuje dokładnie o 10:30. Trasa prowadzi m. in. al. Kościuszki, ul. Żwirki i Wigury, ul. Wólczańską i po terenie campusu Politechniki Łódzkiej.

Pobiegną nie tylko zespoły z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy lokalnych przedsiębiorstw, magistratów, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Wśród Ambasadorów biegu są w tym roku Euzebiusz Smolarek, Tomasz Osmulski i Martyna Bielawska.

Organizatorzy Łódź Business Run dbają o środowisko, dlatego zamiast plastikowych butelek i dzięki współpracy z Urzędem Miasta Łodzi, a także Zakładem Wodociągów i Kanalizacji, będzie podstawiony beczkowóz z wodą. Dlatego prosimy biegaczy, by zabrali ze sobą bidony. Będzie też można skorzystać z papierowych kubeczków, które znacznie szybciej ulegają biodegradacji.

Więcej informacji znaleźć można w aktualnościach na stronie https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lodz