Wszywka alkoholowa to jeden z kontrowersyjnych sposobów na poradzenie sobie z problemem alkoholowym. Nadużywanie alkoholu jest plaga – bardzo dużo osób, również młodych, ma poważne problemy z alkoholem. Kiedy próby odstawiania nie wychodzą, wiele osób decyduje się na odważniejsze działania, często nazywane działaniami bardzo kontrowersyjnymi.

Cena wszywki alkoholowej

Wszywka alkoholowa Warszawa cenahasła tego typu są bardzo popularne. Nikogo nie powinno to dziwić. Każdy chce znać koszty, które będzie musiał ponieść. Dla jednych wszycie esperalu będzie bardzo dużym kosztem, dla innych nie. A zatem, co z tymi cenami? Wszywka alkoholowa może kosztować od 400 zł nawet do kilku tysięcy. Zależy to od kliniki, od miasta i wielu innych czynników. Uśredniona stawka to ok. 700 zł.

Cena innego rodzaju

Decydując się na zaszycie alkoholowe w Warszawie będziesz musiał zapomnieć o wielu rzeczach. Oczywiście największa ceną jaką będziesz musiał ponieść to zupełne odrzucenie alkoholu. Ale to nie wszystko. trzeba zmienić swoje życie, odsunąć kolegów, z którymi zaglądało się do kieliszka, zmienić tryb życia.

Początki będą ciężkie. Kilka pierwszych dni po wszywce alkoholowej dla osoby uzależnionej są bardzo trudne. Uzależnienie sprawia, że pociąg do alkoholu jest ogromny. Warto w tym czasie znaleźć w sobie jak najwięcej sił na odparcie pokusy.

Nie myśl o tym, że napijesz się za kilka miesięcy. Niestety wiele osób popełnia błąd myśląc cały czas o tym, że przetrwa kilka miesięcy, a później znów się napije. Wszywka alkoholowa ma pomóc wyeliminować alkohol z Twojego życia. Skup się zatem na tym co tu i teraz.

Znajdź pracę. Jak najprościej przestać myśleć o alkoholu? Trzeba zająć czymś głowę. Straciłeś pracę? Jak najszybciej zajmij się szukaniem nowego zajęcia! Powinieneś coś robić. Siedzenie bez zajęcia będzie napędzało myśli o piciu.

Odetnij się od towarzystwa, z którym piłeś – jeżeli masz kolegów od kieliszka, utnij z nimi kontakt. Oczywiście nie jest to łatwe, ale musisz stawić temu czoło.

Znajdź przyjemne zajęcie – jeżeli jesteś na emeryturze, lub po prostu nie chcesz siedzieć samotnie po pracy, znajdź sobie jakieś zajęcie które kiedyś lubiłeś lub odkryj coś zupełnie nowego! Wędkowanie, wyprowadzanie psów ze schroniska, jazda na rowerze, robienie zdjęć – na pewno jest coś, co Cię cieszy!

Odbuduj relacje rodzinne – być może alkohol mocno zniszczył relacje rodzinne. Być może od dawna nie widziałeś dzieci lub wnuków. Być może odsunąłeś się od nich, bo ważniejszy był alkohol? Spróbuj wykorzystać ten czas na odbudowanie więzów rodzinnych. Przyda się to bardzo!

Zapisz się do grupy wsparcia – w każdym mieście istnieją grupy wsparcia dla osób uzależnionych. To bardzo ważne, aby do takiej grupy się zapisać. Dlaczego? Ponieważ nie da się wyeliminować alkoholu z życia. Będzie on obecny na rodzinnych imprezach, będziesz na ulicy spotykał dawnych przyjaciół od kieliszka. Będziesz przechodził obok sklepów z alkoholem. Będziesz robił zakupy w normalnych osiedlowych sklepikach, a alkohol będzie do Ciebie wołał z półki. Dlatego musisz znaleźć siłę w sobie i mieć wsparcie innych, będących w podobnej sytuacji. Nie rezygnuj mimo wszywki alkoholowej z grup wsparcia!

Pogódź się sam ze sobą – alkohol na pewno bardzo dużo zniszczył w Twoim życiu. Być może winisz się za to, nie lubisz swojego odbicia. Musisz spróbować spojrzeć sobie w twarz i wszystko sam ze sobą wyjaśnić. Pogodzenie się z sobą samym sprawi, że nie będziesz się obwiniał, nie będą przychodziły myśli, że „ to i tak nie ma sensu”. Leczenie ma sens i musisz to zobaczyć, a zobaczysz to zmieniając swoje życie!

Wszywka alkoholowa w Warszawie – koszty i inne cenne informacje

1000 Znaków do wykorzystania