Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Rowery wodne i conoe po raz pierwszy w parku na Młynku -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ
Rowery wodne i conoe po raz pierwszy w parku na Młynku , fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

- Ponoć mówi się, że Młynek został oddany czy sprzedany. Stanowczo to dementuję, obiekt nadal należy do miasta, a swoją "urodę" zawdzięcza właśnie inwestycjom, które się zakończyły - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, dodając: - Dziękuję pracownikom MOSiR za włożony trud, aby doprowadzić nasze obiekty do obecnego stanu, a łodzianom za głosowanie w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego. A teraz zapraszam do wypoczynku, atrakcji nie brakuje, nawet w pochmurne dni przyjemnie pospacerować z dala od miasta.

Zachwyt wzbudza szczególnie Młynek, gdzie po raz pierwszy można korzystać ze sprzętu pływającego, ale są też ławeczki, miejsca do grillowania, park linowy, siłowania w plenerze i mnóstwo urokliwych ścieżek spacerowych. Na Stawach Stefańskiego w tym sezonie kąpielowym będzie nowa plaża, z czyściutkim piaskiem, a Stawy Jana tradycyjnie już kuszą zapleczem sportowym, bo jest boisko piłkarskie, do siatkówki plażowej czy specjalny tor dla rolkarzy i amatorów deskorolek. Arturówek to przede wszystkim wodny plac zabaw oblegany latem przez najmłodszych łodzian, ale też przystań wodna z kajakami, rowerami wodnymi i łódkami oraz malowniczo położone korty tenisowe.

Obiekty wypoczynkowe wypiękniały, ale to wcale nie koniec inwestycji. W tym roku dzięki mieszkańców zaangażowanym w głosowanie w Budżecie Obywatelskim zmiany czekają Młynek oraz Stawy Jana.

- Będzie piękniej i co ważne bezpieczniej - zapowiada Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi, dodając: - Na Młynku będzie rozbudowany i unowocześniony plac zabaw dla dzieci. Na Stawach Jana także rozbudujemy plac zabaw i doposażymy go urządzeniami dedykowanymi dzieciom z niepełnosprawnościami, aby mogły się bezpiecznie bawić. Dodatkowo przedłużymy ścieżkę do nordic walking i powiększymy teren parku na Stawach Jana.

Sezon na obiektach rekreacyjnych zaczął się w majówkę, w każdy weekend czynne są przystanie wodne, ale pozostałe atrakcje są dostępne cały czas. Sezon kąpielowy, o ile pogoda dopisze i wyniki badań czystości wody będą pozytywne rozpocznie się 20 czerwca.

Powiązane pliki