Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

W parku nad Sokołówką powstają nowe atrakcje -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ
W parku nad Sokołówką powstają nowe atrakcje , fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

W parku nad Sokołówką trwają prace przy budowie boiska do piłki plażowej, zjazdu tyrolskiego oraz kwietnej łąki. Praktycznie gotowa jest już atrakcyjna zjeżdżalnia dla najmłodszych.

Dyrektor Maciej Winsche, Zarząd Zieleni Miejskiej mówi: - Jesteśmy niemal na półmetku budowy kuliku dodatkowych atrakcji w parku nad Sokołówką. Są to: zjeżdżalnia, zjazd tyrolski, boisko do piłki plażowej oraz kwietna łąka. W ciągu ostatnich trzech lat, dzięki środkom z budżetu obywatelskiego zainwestowaliśmy w atrakcje w parku nad Sokołówką ponad 2 miliony zł.

Łukasz Szymborski, przedstawiciel wykonawcy: - W tej chwili prowadzimy prace porządkowe polegające na usunięciu gruzu, kamieni i gałęzi. Na uporządkowanym terenie powstanie łąka kwietna o powierzchni 5 tys. m. kw. Gotowa jest już zjeżdżalnia o długości 13 m, natomiast tyrolka, przy której prace dobiegają końca, będzie miała długość 25 m. Trwają też prace ziemne przy budowie boiska do siatkówki plażowej. Piaszczyste boisko będzie wyposażone w słupki i siatkę oraz stanowisko sędziowskie.

Damian Raczkowski, przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej, dodaje: - W tym roku budżet obywatelski działa na innych zasadach. W związku z poprawką, która została przeze mnie zaproponowana mieszkańcy Radogoszcza będą mieli do wykorzystania ponad 2 mln zł. z budżetu obywatelskiego. To dużo wyższa kwota niż w poprzednich latach. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zgłaszali coraz ciekawsze projekty, a ten teren będzie się jeszcze bardziej zmieniał.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.