Kino składać się będzie z trzech komfortowych sal: Odeonu, Uranii i Luny. Ich nazwy nawiązywać będą do dawnych, nieistniejących już łódzkich kin. W dwóch mniejszych salach (mieszczących do 49 osób) pokazywane będą filmy, znajdujące się w bieżącej dystrybucji kinowej. Większa sala (169-osobowa) – wyposażona w najwyższej jakości sprzęt projekcyjny i dźwiękowy, a także projektory analogowe 35mm, prócz regularnych projekcji filmowych gościć będzie premiery, przeglądy i akademie filmowe, a także spotkania z twórcami oraz specjalne pokazy dla grup. Sale kinowe będą też idealną przestrzenią do realizowania wielu projektów o charakterze edukacyjnym.
POLECAMY
Najmniejsze miasta w województwie łódzkim. Które na podium? [RANKING]
Złote, a skromne. TOP 10 miejsc w Łodzi, na które nie spojrzysz bez mrużenia oczu!
Repertuar dla każdego
Kino Narodowego Centrum Kultury Filmowej stanie się więc nowoczesną placówką, w której mieszkańcy Łodzi oraz odwiedzający EC1 goście będą mogli zapoznać się z szeroką ofertą filmową. Jej kuratorzy obiecują odkrywanie wszystkich rodzajów kina polskiego i światowego – pełnometrażowe fabuły i dokumenty, krótkie metraże, animacje.
Sale kinowe w NCKF stworzyła firma Awaco Project Sp. z o.o., która wcześniej zaaranżowała m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Białostocki Teatr Lalek, Centrum Kongresowe Targi Kielce czy Salę Koncertową i Wykładową Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Koszt inwestycji to 6,2 mln zł.