29 zdjęć
budynek mieszkalny
budynek mieszkalny
budynek mieszkalny
budynek mieszkalny
budynek mieszkalny
ZOBACZ
ZDJĘCIA (29)

Zdjęcia rewitalizowanych budynków znajdziecie w galerii powyżej.

Do końca roku do użytkowania oddanych zostanie 29 zabytkowych budynków, a w nich 470 komfortowych mieszkań komunalnych, cztery mieszkania chronione, 121 lokali dla  przedsiębiorców, 37 przestrzeni biurowych, osiem pracowni dla artystów.

Rewitalizacja to nie sam remont

Rewitalizacja to nie tylko remonty. To przede wszystkim przywrócenie do życia zdegradowanej części miasta i uzupełnienie jej o nowe funkcje. To zmiany, dzięki którym będzie się lepiej żyło, przebywało i pracowało. Rewitalizacja to też praca z ludźmi, z lokalną społecznością. I nawet jeśli remonty budynków i przestrzeni publicznych są najbardziej efektowne – najważniejsze jest przezwyciężenie kryzysu społecznego. Rewitalizacja jest długim procesem. Jej powodzenie zależy od wszystkich – mieszkańców całego miasta, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, placówek edukacyjnych, instytucji kultury, uczelni wyższych, urzędów. Dlatego ważne są także spotkania, warsztaty i dyskusje z mieszkańcami Łodzi. Efektem tych działań są różnorakie akcje w przestrzeni miasta, które zmieniają podwórka, place zabaw czy skwery w atrakcyjne, przyjazne miejsca. 

W 2023 r. w odnowionych kamienicach powstanie miejsce na 24 punkty społeczne, a będą to świetlice środowiskowe, hostel, placówka opiekuńczo-wychowawcza i medyczny punkt konsultacyjny.