4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Obecnie trwa procedura odbiorowa wykonanych instalacji, które zostały zgłoszone do Straży Pożarnej oraz Państwowej Grupy Energetycznej. Ich uruchomienie nastąpi po akceptacji wniosku, podpisaniu umowy o odkup energii oraz wymianie licznika, planowane jest na kwiecień tego roku.

Ponadto, właśnie rozpoczynają się prace w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sierakowskiego 65, w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Spadkowej 4/6 oraz w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rojnej 15. Realizacja całego programu przyniesie łącznie ponad milion złotych oszczędności rocznie. Panele fotowoltaiczne pojawią się na 59 miejskich placówkach – przedszkolach, szkołach, żłobkach i domach pomocy. To pozwoli odczuwalnie zmniejszyć rachunki za energię elektryczną.

POLECAMY

Cinema Paradiso w hotelu PURO
Kameralne kina w Łodzi. Sprawdź, gdzie obejrzysz film w przytulnym wnętrzu [ZDJĘCIA]
10 pomysłów na randkę w Łodzi. Tym zaskoczycie drugą połówkę!

IX LO w Łodzi chwali sobie instalację fotowoltaiczną

Jedną ze szkół, która już może się pochwalić skutecznością paneli fotowoltaicznych, jest IX LO im. Jarosława Dąbrowskiego w Łodzi. – Panele sprawdzają nam się świetnie i, co dla nas bardzo ważne, są doskonałym pretekstem edukacyjnym. Prowadzimy spotkania i warsztaty z uczniami i na własnym przykładzie zachęcamy do kolejnych ekologicznych działań - mówi Agnieszka Katarzyna Gębora, dyrektor liceum.

Łódź chce wdrażać jak najwięcej ekologicznych rozwiązań w zakresie produkcji i wykorzystania energii. Fotowoltaika to przyjazny środowisku sposób na uniknięcie podwyżek cen prądu. Prosty schemat przetworzenia energii ze słońca na energię elektryczną wykorzystywany jest na całym świecie.

POLECAMY

Rzeźba Bociany Michała Gałkiewicza oraz Morela Ryszarda Popowa i Jana Hrycka
Symbole osiedli w Łodzi. Czy rozpoznasz na zdjęciu swoją okolicę? Sprawdź się! [ZDJĘCIA]
Łódź, której już nie ma. Czy pamiętasz te kultowe miejsca? [ZDJĘCIA]

O 27% mniejsza emisja CO2

Panele zostaną umieszczone na dachach budynków, gdzie nastąpi przechwytywanie energii słonecznej, a następnie przetwarzanie jej w energię elektryczną na potrzeby poszczególnych obiektów. Wielkość instalacji zostanie odpowiednio dopasowana do wybranych placówek. Koszt montażu to ok. 10 milionów złotych, a czas zwrotu to ok. 10 lat. Dzięki realizacji programu emisja gazów cieplarnianych z tych placówek obniży się o ok. 27%.

Aby zobaczyć pełną listę lokalizacji, w których zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, pobierz: Fotowoltaika w Łodzi – lista lokalizacji.