Takie zainteresowanie nie może dziwić. Przez zamieszanie związane z Polskim Ładem, wiele osób nie wie, czy będzie musiało dopłacić do podatku, czy może dostanie zwrot. Warto to sprawdzić, bo za niezapłacenie należności podatkowych grozi nam kara.

POLECAMY

Łódź jest pępkiem świata. Te miejsca wyglądają identycznie jak Londyn, Nowy Jork, Paryż... [ZDJĘCIA]

Celebryci z Łodzi. Oto znane osoby ze stolicy województwa łódzkiego. Znasz ich? [ZDJĘCIA]

Kto otrzyma e-PIT?

Elektronicznie zeznanie podatkowe nie obejmuje wszystkich. Fiskus przygotował za nas rozliczenie, jeśli co roku składamy PIT-37, PIT-38, PIT-28, albo PIT-36. Zatem jeśli pracujemy na etacie lub na podstawie umowy zlecenia albo rozliczamy się z żoną, czy mężem, możemy być spokojni. Wystarczy wejść na stronę ministerstwa finansów i sprawdzić swoje zeznanie. W przypadku ewentualnych błędów możemy złożyć korektę. Jeśli wszystko się zgadza, wystarczy zatwierdzić dokument. Inaczej jest w przypadku przedsiębiorców. Oni muszą swoje zeznanie przygotować samodzielnie i w tradycyjny sposób wysłać je do urzędu skarbowego.

POLECAMY

Restauracje dawnej Łodzi. To tu łodzianie chodzili na dancingi, striptiz i pierogi ruskie [ZDJĘCIA]

Noc w przeźroczystej bańce albo... Szuflandii? 7 pomysłów na oryginalny nocleg w Łodzi

Więcej pieniędzy na OPP

Warto zaznaczyć, że już od tego roku podatnicy będą mogli przekazać na Organizacje Pożytku Publicznego już nie, jak było do tej pory, 1% swojego podatku, ale 1,5%. Dla różnego rodzaju fundacji i stowarzyszeń to ogromna szansa na pozyskanie dodatkowych pieniędzy na działalność. Trzeba jednocześnie podkreślić, że przekazanie 1,5% podatku nic nas nie kosztuje. To pieniądze, które i tak zapłacimy. Jeśli jednak wskażemy organizację, której chcemy przekazać część pieniędzy, zamiast do fiskusa, trafią one np. na cele charytatywne. Warto zastanowić się nad tym, czy pieniędzy nie przekazać na rzecz organizacji działających w Łodzi. Dzięki temu będą one pomagać lokalnej społeczności.