Na budowie remontowanego placu Wolności odnaleziono resztki zbiorników dawnej stacji paliw, która działała tam od lat 20. do lat 50. XX wieku. Ropa, która wyciekła ze zbiorników, zmieszała się z ziemią, dlatego teraz trzeba ją po prostu wybrać. Na razie nie wiadomo czy to niecodzienne znalezisko wpłynie na zmianę harmonogramu prac budowlanych.
POLECAMY
Punkty widokowe w Łodzi. Skąd zobaczysz wyjątkową panoramę miasta? [ZDJĘCIA]
TOP 10 symboli Łodzi - Wasze propozycje. Te miejsca zna każdy łodzianin! [ZDJĘCIA]
Jak zmieni się plac Wolności?
Betonowy ośmioboczny rynek zmieni się diametralnie. Ruch kołowy zostanie przeniesiony na północną stronę, a dodatkowo przystanki tramwajowe będą połączone z autobusowymi, aby pasażerowie mogli się łatwiej przesiadać.
Wszystko po to, aby południowa część placu, ta po stronie ul. Piotrkowskiej, zamieniła się w zielony skwer i miejsce relaksu. Będzie tu można nie tylko odpocząć w cieniu drzew, ale także wpaść na jarmark, bo centralna część zostanie przystosowana do okazjonalnego handlu.
Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.
Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.