Tydzień pełen atrakcji w Bibliotece Miejskiej w Łodzi od niemego kina po literacki spacer
Biblioteka Miejska w Łodzi przygotowała na nadchodzący tydzień niezwykłą ofertę dla miłośników kultury i literatury. Od niemego kina, przez spotkania z autorami, aż po wyjątkowy spacer literacki – każdy znajdzie tu coś, co rozbudzi wyobraźnię i zachęci do aktywnego spędzenia czasu.

Łódzka Biblioteka Miejska zaprasza na filmowe i literackie wydarzenia

W dniach od 5 do 11 maja Biblioteka Miejska w Łodzi otwiera swoje podwoje dla wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w świat sztuki i słowa. Już w poniedziałek odbędzie się pokaz filmu „Brzdąc” Charliego Chaplina – prawdziwej ikony kina niemego. Po seansie uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o filmie podczas dyskusji. Warto pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, a udział wymaga wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 574 407 032.

W kolejnych dniach można spotkać się z Agnieszką Janiszewską, autorką najnowszej powieści „Syrena”. To doskonała okazja, by poznać kulisy powstawania książki oraz porozmawiać z pisarką na żywo – wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Nie zabraknie także spotkania z Łukaszem Barysem, jednym z najbardziej obiecujących głosów młodego pokolenia polskich pisarzy. Laureat Paszportu „Polityki” opowie o swoich trzech powieściach oraz innych twórczych pasjach. Publiczność będzie mogła zadawać pytania i dowiedzieć się więcej o inspiracjach autora.

Wyjątkowe zajęcia i spacer po tajemnicach miasta dla łodzian

Dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swoje umiejętności komunikacyjne, biblioteka organizuje trzecią edycję kursu języka migowego. Zajęcia są bezpłatne i skierowane do osób zainteresowanych przełamaniem barier komunikacyjnych oraz poznaniem tej fascynującej formy porozumiewania się. Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem 574 407 032.

Na zakończenie tygodnia warto wybrać się na literacki spacer w ramach festiwalu translatorskiego ZA SŁOWO. Stanisław Łubieński, autor książki „Drugie życie czarnego kota”, poprowadzi uczestników przez zakamarki miasta, odkrywając jego „pozaludzkie tłumaczenia” i pokazując, że narracja miasta nie należy wyłącznie do ludzi. To niezwykła okazja, by spojrzeć na Łódź z zupełnie innej perspektywy – udział jest bezpłatny.


Na podst. Urząd Miasta Łodzi