3 zdjęcia
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

24-godzinna rywalizacja

W tegorocznej edycji wyścigu wzięło udział 18 drużyn startujących w dwóch kategoriach: Cruiser oraz Challenger. Zespół studentów Politechniki Łódzkiej Lodz Solar Team ze swoim bolidem Eagle Two reprezentował uczelnię oraz Polskę w kategorii Cruiser.  

Wyścig poprzedziły liczne testy elektrycznego auta sprawdzające sprawność, praktyczność oraz wydajność energetyczną. 

– Wszystkie te regulaminowe zadania nasz samochód przeszedł w sposób nienaganny, co dało nam najwyższe miejsca w obu punktowanych kategoriach testowych – mówi Weronika Grzesiak z Działu Marketingu Lodz Solar Team.

Zawody iLumen European Solar Challenge odbywają się na zasadach legendarnego wyścigu Le Mans – trwają 24 godziny. Załodze Eagle Two czas ten wystarczył na okrążenie toru 140 razy na jednym ładowaniu. Politechnicy z Łodzi uzyskali drugą notę punktową za przejechany dystans, a to – wraz z punktacją z testów – dało zespołowi triumf w klasyfikacji generalnej i tytuł mistrzów Europy.

POLECAMY

Poród w Matce Polce - fot. ŁÓDŹ.PL
W Matce Polce urodziło się 6-kilogramowe dziecko. Połowę masy stanowił guz
Bałuty-Doły. Osiedle pięknych parków, zabytkowych cmentarzy, ulicznej sztuki i dobrej kuchni [PRZEWODNIK, ZDJĘCIA]

Nie pierwszy sukces

To nie pierwszy sukces studentów PŁ w zawodach iLumen European Solar Challenge. Lodz Solar Team zdominował zawody w Belgii w ostatnich latach, triumfując w 2018 r. oraz zajmując drugie miejsce w 2021 r. 

Drugie miejsce na zawodach w Belgii zajął ubiegłoroczny mistrz Europy – Onda Solare z Włoch, a na trzecim miejscu uplasowali się wielokrotni mistrzowie świata z Australii – Solar Team Eindhoven z samochodem Stella-Era.