Przedstawiamy laureatów 15. edycji konkursu, którego ideą jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.
mł. asp. Katarzyna Cader
– detektyw z Komisariatu Policji w Kluczach Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
Przełożony: mł. insp. Jarosław Klich – komendant powiatowy Policji w Olkuszu.
Mł. asp. Katarzyna Cader została zgłoszona przez osobę pokrzywdzoną, którą wsparła i dała motywację do zmiany. Pomogła kobiecie z dziećmi uwolnić się od strachu przed mężem i ojcem alkoholikiem stosującym przemoc w rodzinie.
„(...) Zapaliło się dla mnie światełko w tunelu (...). Dała mi więcej pewności siebie i siły, żeby coś zmienić i walczyć o siebie i swoje szczęście (...)”.
/mieszkanka Chechła/
Służbę w Policji rozpoczęła w 2013 r. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w służbie prewencyjnej, a od czterech lat zajmuje stanowisko detektywa w Zespole Kryminalnym. Z zaangażowaniem, sumiennością oraz rzetelnością realizuje powierzone zadania służbowe. Jest empatyczna i wrażliwa na ludzką krzywdę. Lubi rodzinne wycieczki i oddać się dobrej lekturze.
mł. asp. Agnieszka Nalewajko
– dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Pile.
Przełożony: podinsp. Marcin Kowalski – komendant powiatowy Policji w Pile.
Laureatce towarzyszył podinsp. Robert Kossak – I zastępca komendanta powiatowego Policji w Pile.
Mł. asp. Agnieszka Nalewajko została zgłoszona przez osobę indywidualną, która doceniła ogromne zaangażowanie i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Pomogła kobiecie z dziećmi, dotkniętym przemocą w rodzinie. Dzięki jej zaangażowaniu rodzina odzyskała spokój i wyzbyła się poczucia strachu.
„(...) Dała mi nadzieję na lepsze jutro. Zrozumiałam, że ja i moje dzieci zasługujemy na życie bez strachu, w spokoju, bez stresu oraz bez poczucia winy (...)”.
/mieszkanka Piły/
W Policji od 2011 r. Po ukończeniu szkolenia podstawowego zawodowego swoje doświadczenie zdobywała w służbie prewencyjnej. Dzięki pracy w terenie, zaangażowaniu oraz dużej empatii widziała, kto potrzebuje pomocy, oraz wiedziała, jak pomóc. Lubi podróże i psychologię, a jej hobby to jazda na motocyklu.
st. sierż. Barbara Rogozińska
– dzielnicowy z Posterunku Policji I w Olsztynie Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.
Przełożony: mł. insp. Piotr Koszczał – komendant miejski Policji w Olsztynie.
St. sierż. Barbara Rogozińska została zgłoszona przez osobę indywidualną. Pomogła rodzinie dotkniętej kryzysem z wiązanym z opieką nad pięciorgiem dzieci. Dostrzegła słabszych, biedniejszych, skrzywdzonych przez los. Udzieliła nieocenionego wsparcia, dzięki któremu przywróciła wiarę w lepsze jutro.
„(…) Wśród licznych obowiązków (…) znajduje czas dla słabszych, biedniejszych, skrzywdzonych przez los. Jest wzorem do naśladowania, pokazującym, (…), że można znaleźć serce (…), uratować i przywrócić wiarę w ludzi, lepszy świat”.
/mieszkanka Olsztyna/
Służbę w Policji rozpoczęła w 2012 r. Od początku jest związana ze służbą prewencyjną, a od marca 2022 r. realizuje się zawodowo na stanowisku dzielnicowego. Do każdej prowadzonej sprawy podchodzi indywidualnie i ze zrozumieniem. Jest osobą zdyscyplinowaną, ukierunkowaną na niesienie pomocy innym w potrzebie. Czas wolny przeznacza na swoje hobby – czytanie książek.
mł. asp. Jakub Tomaszewski
– st. dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Płocku.
Przełożony: insp. Mariusz Kryszkowski – komendant miejski Policji w Płocku.
Laureatowi towarzyszył podinsp. Robert Nowakowski – I zastępca komendanta miejskiego Policji w Płocku.
Mł. asp. Jakub Tomaszewski został zgłoszony przez osobę indywidualną. Pomógł kobiecie odzyskać spokój i bezpieczeństwo, oderwać się od traumy życia z mężem alkoholikiem.
„(...) Jest spokojnie, a dzięki wsparciu Pana Kuby – bezpieczniej (...). Gdyby nie pomoc Pana Jakuba, nie byłabym w tym miejscu co teraz, nie czułabym tego spokoju i bezpieczeństwa (…)”.
/mieszkanka Płocka/
W Policji od 2011 r. Po ukończeniu szkolenia podstawowego zawodowego swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w służbie prewencyjnej, od trzech lat jest dzielnicowym. Zaangażowany, empatyczny, otwarty na drugiego człowieka. Potrafi zmotywować innych do pozytywnego działania i zmiany życia na lepsze. Lubi spędzać czas z rodziną, podróżować i uprawiać sport.
st. asp. Rafał Zduniak
– st. dzielnicowy z III Komisariatu Policji w Łodzi Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.
Przełożony: insp. Dariusz Dziurka – komendant miejski Policji w Łodzi.
St. asp. Rafał Zduniak został zgłoszony przez indywidualną osobę, uwikłaną w przemoc w rodzinie. Pomógł kobiecie uwolnić się z gehenny. Spowodował, że wobec małżonka zastosowano nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzoną.
„(...) Moje życie po raz kolejny zaczęło nabierać sensu, bo mam już spokój, ale to tylko dlatego, że pan Rafał nigdy nie zostawił mnie samej i zawsze mogłam na niego liczyć (...). (…) Dzięki niemu dzisiaj jestem szczęśliwa i nie boję się o swoje zdrowie i życie (…)”.
/mieszkanka Łodzi/
W Policji służy od 16 lat. Od początku związany ze służbą prewencyjną, od prawie siedmiu lat jako dzielnicowy. Z zaangażowaniem, rzetelnością, sumiennością realizuje nałożone na niego zadania służbowe. Wspiera osoby potrzebujące pomocy oraz podejmuje skuteczne działania, przywracając do stanu zgodnego z prawem. Interesuje się piłką siatkową, lubi dobre kino i wędkarstwo.
(Gazeta Policyjna)