Dzięki szybkiej i odpowiedzialnej reakcji świadków, policjanci zatrzymali 38-latka, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie postanowił samochodem w godzinach nocnych wrócić do domu. Mężczyzna w trakcie jazdy spowodował kolizję drogową. Teraz za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem.

5 lipca 2022 roku około godziny 21:35 dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zgłaszający prosił o pilną interwencję, gdyż sprawca uciekał w kierunku pobliskich bloków, on natomiast cały czas go obserwował. Natychmiast na miejsce został wysłany patrol łódzkiej drogówki. Dzięki stałemu kontaktowi ze zgłaszającym, policjanci bardzo szybko dotarli do miejsca, w którym miał się ukrywać kierowca forda. 38-latek zatrzymany został w chwili gdy próbował otworzyć drzwi do bloku, w którym mieszkał. W trakcie rozmowy ze zgłaszającym oraz świadkami policjanci ustalili, że kierujący fordem jadąc ulicą Chóralną nie dostawał prędkości do warunków ruchu, utracił panowanie nad kierowanym samochodem, zjechał na pobocze i uderzył w dwa sygnalizatory świetlne. Po zdarzeniu wyszedł o własnych siłach z forda i oddalił się  w kierunku pobliskich bloków.  Szybko okazało się, co było przyczyną ucieczki. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Łodzi ma blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył stróżom prawa, że nie pamięta jak doszło do zdarzenia. Ponadto zaskoczony swoim wynikiem stanu trzeźwości wspomniał policjantom, że przez cały upalny dzień spożywał tylko wodę i jest to niemożliwe aby był pijany. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd. 38-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają!!!

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a poprzez nieodpowiedzialne zachowanie pijanych kierowców może dojść do tragedii. Takie sytuacje pokazują jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę, reagujmy na takie zachowania. Numer alarmowy 112 jest czynny całą dobę.

 

mł. asp. Jadwiga Czyż

WRD KMP w Łodzi


 

  • Rozbity pojazd sprawcy
  • Rozbity pojazd sprawcy
  • Rozbity pojazd sprawcy w tle radiowóz policyjny z włączonymi sygnałami świetlnymi
  • Rozbity pojazd sprawcy
  • Rozbity pojazd sprawcy
  • Rozbity pojazd sprawcy