Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Jaką pracę podjąć w Łodzi? Co się opłaca? Doradzamy!

Bezrobocie w Łodzi maleje, jednak miasto wciąż zmaga się z brakiem wykwalifikowanych pracowników posiadających wykształcenie zawodowe. Ofert pracy nie brakuje, pracodawcy są gotowi zaproponować wyższą stawkę osobom posiadającym kilkuletnie doświadczenie w pracy. Dodatkowo premiowana jest także znajomość języków obcych.

W jakich zawodach najłatwiej znaleźć pracę w Łodzi?

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wciąż brakuje osób posiadających wysokie kwalifikacje. Na zatrudnienie i wysokie zarobki mogą liczyć: magazynierzy (posiadający uprawnienia na wózek widłowy), robotnicy magazynowi oraz logistycy czy spedytorzy władających przynajmniej jednym językiem obcym.

W których branżach jest najwięcej ofert?

Łódzkie od wielu lat zmaga się z niewielką podażą osób po szkołach zawodowych/branżowych. Pracodawcy cenią dobrze wykwalifikowanych pracowników, którzy specjalizują się w konkretnej dziedzinie. W województwie łódzkim bardzo dynamicznie rozwija się branża budowlana. Deweloperzy wciąż budują nowe osiedla i domy jednorodzinne. Wpływa to na dużą liczbę ofert pracy dla cieśli, betoniarzy, murarzy, tynkarzy, zbrojarzy oraz mniej wykwalifikowanych pracowników budowlanych. Cenieni są również specjaliści od wykończeń. Ci mogą liczyć na dobrze płatną ofertę w firmie wykończeniowej oraz realizowanie indywidualnych zleceń od klientów. W Łodzi znajdują się także zakłady przetwórstwa spożywczego. Z tej przyczyny w branży wędliniarskiej jest wiele propozycji pracy dla rzeźników, wędliniarzy oraz rozbieraczy-wykrawaczy. Wciąż brakuje operatorów produkcji, dlatego firmy nieustannie prowadzą proces rekrutacji do największych zakładów przemysłowych zlokalizowanych w mieście i jego okolicach.

Pomimo że w Łodzi problem ze znalezieniem pracy mogą mieć pracownicy niższego i średniego szczebla, nie brakuje ofert dla osób dysponujących wykształceniem zawodowym. Mogą oni liczyć na wysokie zarobki. Pracodawcy są skłonni zaoferować więcej, jeśli dana osoba ma kilkuletnie doświadczenie. Łódź jest miejscem lokalizacji największych firm tekstylnych i obuwniczych w kraju. Praca Łódź jest zatem skierowana do osób gotowych podjąć pracę na produkcji. Dodatkowe kwalifikacje w przypadku osób nieposiadających wykształcenia wyższego są na wagę złota. Osoby po studiach pracujące w branży logistycznej i mówiące w kilku językach mogą liczyć na bardzo wysokie zarobki.

Praca Łódź – gdzie szukać aktualnych ofert?

Łódź to jedno z największych miast w kraju. To bardzo urokliwe miejsce z ciekawą historią. Niektórzy twierdzą, że to jedna z najbardziej niedocenianych aglomeracji w Polsce. Jeżeli planuejsz osiedlić się tam na dłużej, to z pewnością ciekawi Cię, w jaki sposób rozpocząć swoją aktywność zawodową w Łodzi. Znalezienie pracy ułatwią portale, w których odszukać można aktualne oferty na różnych stanowiskach. Przykładem jest nowoczesny I bardzo intuicyjny portal – hitpraca.pl. Wystarczy się zarejestrować I wyrazić chęć otrzymywania codziennie powiadomienia e-mail o nowych ofertach. Prosta obsługa i setki ofert w jednym miejscu.