Worki filtracyjne to ekonomiczny wybór dla różnych zastosowań filtracyjnych. W połączeniu z odpowiednią obudową worka można zminimalizować przestoje procesu, zmniejszyć lub wyeliminować koszty utylizacji odpadów, ograniczyć narażenie pracowników na odpady procesowe, skrócić czas i koszty konserwacji oraz poprawić jakość produktów.
Konstrukcja i rodzaje worków filtracyjnych
Worki filtracyjne stosowane głównie w przemyśle odpylania przemysłowego. Mogą być wykonane z materiałów tkanych lub nietkanych. Materiały nietkane dalej dzieli się na filcowane lub membranowe. Większość worków jest wykonana w całości lub częściowo przez tkane, ponieważ włókniny są zwykle mocowane do tkanej podstawy zwanej siatką. Filtry filcowane składają się z losowo rozmieszczonych włókien, ściśniętych w matę i przymocowanych do luźno tkanego materiału podkładowego, a filtr membranowy to specjalny rodzaj, w której cienka, porowata membrana jest przyklejana do tkaniny plecionej lub nośnej.
- Filtry tkane zwykle używane są z niskoenergetycznymi systemami czyszczącymi, takimi jak wytrząsarki lub worki z odwróconym powietrzem.
- Filtry filcowane używane mogą być w systemach czyszczących o wyższej energii, takich jak odpylacze impulsowe.
- Filtry membranowe opracowane zostały w celu osiągnięcia wysokiej wydajności wychwytywania cząstek i radzenia sobie z warunkami gazów spalinowych, w których często występują problemy ze spadkiem ciśnienia wynikającym z dużej wilgotności.
Zastosowanie worków filtracyjnych
Środowisko jest największym atutem społeczności. Powietrze jakim człowiek oddycha i w jakim przebywa musi być czyste, aby żyć nie tylko zdrowo ale i komfortowo. Zanieczyszczenie powietrza staje się jednak ogromną przeszkodą w tej materii, co jest spowodowane głównie zanieczyszczeniami przemysłowymi, powodując zniszczenie zdrowia ludzkiego. Dlatego dla zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa, każdy producent powinien stosować najlepszej jakości worki filtracyjne.
Wraz z rosnącą liczbą działań przemysłowych zanieczyszczenie powietrza stało się epidemią. Od czasu do czasu powstaje niezliczona liczba fabryk, co jeszcze bardziej pogłębia tę niepokojącą sytuację. Zła jakość powietrza jest bardzo szkodliwa dla zdrowia.
W procesie filtracji stosowane są worki filtracyjne, które pomagają w oczyszczaniu powietrza poprzez zbieranie pyłu z zanieczyszczonego powietrza. Są one również znane jako filtry workowe. Zanieczyszczone powietrze dostaje się do systemu filtracji, gdzie zbiera kurz i oczyszcza powietrze z gazów powstających podczas procesów produkcyjnych. Gdy powietrze jest wolne od cząstek stałych, jest wysyłane z powrotem do atmosfery. W ten sposób pracownicy fabryk są chronieni przed wdychaniem niebezpiecznych gazów, ponieważ stale dostarczane jest czyste, nadające się do oddychania powietrze.
W każdym zakładzie produkcyjnym niezwykle ważne jest zainstalowanie systemu filtracji, który zapewni pracownikom dobrą atmosferę pracy. Szeroką ofertę worków filtracyjnych oferuje firma GEKO Filtration. Specjalizuje się ona w workach do przemysłowych systemów odpylania.