Funkcjonariusze z VI Komisariatu Policji Komendy Miejskiej w Łodzi pomogli ugasić palące się BMW. Zapobiegli tym samym dalszej eskalacji zniszczeń.

1 marca 2021 roku policjanci widzewskiego komisariatu jadąc do zleconej interwencji, około godziny 13.30 na ulicy Piłsudskiego, zauważyli wjeżdżające w zatokę autobusową palące się bmw. Dym i płomienie wydobywały się spod maski samochodu. Mundurowi natychmiast powiadomili o zdarzeniu straż pożarną, jednocześnie wybiegli z radiowozu z własną gaśnicą i wraz z kierującym rozpoczęli gaszenie. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległ reflektor wraz z instalacją elektryczną znajdującą się w jego pobliżu. Strażacy, po oględzinach pojazdu nie stwierdzili dalszego zagrożenia pożarowego. Szybka i zdecydowana reakcja policjantów pozwoliła na skuteczne ugaszenie zarzewia ognia, a tym samym zminimalizowanie potencjalnych strat.

Policjanci przypominają

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy pojazd poruszający się po polskich drogach musi być zaopatrzony w gaśnicę umieszczoną w miejscu łatwo dostępnym, w razie potrzeby jej użycia. Brak gaśnicy może w realny sposób zagrozić naszemu bezpieczeństwu, oraz spowodować w przypadku pożaru niepowetowane straty. Brak gaśnicy może skutkować również nałożeniem na kierującego mandatu karnego w wysokości od 50 do 200 zł. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusz policji może też wystawić mandat, jeżeli gaśnica nie znajduje się w odpowiednim miejscu, do którego ma się łatwy dostęp.

  • Radiowóz i bmw w zatoce mpk