Wypożyczalnie samochodów są coraz popularniejsze

Kiedyś wynajem samochodu kojarzył się z wysokim kosztem, który był zbyt duży dla większości ludzi. W tamtych czasach ludzie woleli pojechać własnym autem lub wybierali transport publiczny. Obecnie wynajem samochodu już nie jest taki kosztowny. Czasem wychodzi nawet taniej niż korzystanie z transportu publicznego. Szczególnie w przypadku, jeśli podróżujesz z całą rodziną lub grupą przyjaciół. Sama wielokrotnie korzystałam z opcji wynajmu. Dzięki temu nie musiałam się martwić o to czy kupuję dobry bilet do autobusu lub czy wsiadłam do dobrego autobusu. Jest to szczególnie wygodne jeśli jedziesz na urlop na tydzień i masz w planach zwiedzania dużej ilości miejsc, które są rozsiane po mieście lub nawet pomiędzy kilkoma miejscowościami.
Wypożyczalnie - którą wybrać
Obecnie na rynku krótkoterminowego wynajmu samochodów jest duża konkurencja i konsumenci mają ogromny wybór. Jedną z ciekawszych opcji wydaje się być Comfortcar. Posiadają szeroki wybór samochodów od ekonomicznych po luksusowe i sportowe. Nie pobierają kaucji przy rezerwacji. Dodatkowym atutem jest możliwość opłaty wynajmu kartą kredytową jak i kartą debetową. Niestety dużo wypożyczalni wymaga podania danych karty kredytowej, co może być utrudnieniem dla niektórych osób, którzy takiej karty nie posiadają.
Kto może wypożyczyć samochód?
Większość firm ma ograniczenia co do wieku i doświadczenia kierowcy. W większości przypadków, aby wynająć samochód trzeba mieć skończone co najmniej 21 lat i posiadać prawo jazdy co najmniej rok. W przypadku luksusowych i sportowych aut minimalny wiek wzrasta do 25 lat. Warto pamiętać o tych ograniczeniach i sprawdzić to w regulaminie wypożyczalni.
Gdzie i jak mogę wynająć auto?
W Comfortcar wynająć samochód można poprzez stronę internetową, maila lub w oddziale. Do wynajmu potrzebne są dwa dokumenty tożsamości: prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Za usługę należy zapłacić kartą debetową lub kredytową. Zanim podpiszesz umowę należy ją dokładnie przeczytać, aby wiedzieć na jakie warunki najmu się zgadzamy.
Odbiór i odstawienie auta
Przy rezerwacji możemy dokonać wyboru, skąd chcemy odebrać auto. Możemy wybrać konkretny oddział wypożyczalni, lotnisko, dworzec czy hotel. Warto to przeanalizować dokładnie przed dokonaniem wyboru. Najtańsza opcja to będzie odbiór i oddanie samochodu w tej samej lokalizacji. Jeśli byśmy chcieli odstawić samochód w innym miejscu, wtedy najczęściej wypożyczalnie pobierają dodatkową opłatę. Zatem warto najpierw ustalić plan wycieczki i później dostosować miejsce odbioru do swoich potrzeb. Taka dodatkowa opłata potrafi być dosyć duża. W większości wypożyczalni otrzymujesz samochód z pełnym bakiem oraz z pełnym bakiem należy odstawić auto. Dlatego należy wcześniej sprawdzić gdzie jest najbliższa stacja, w której możesz uzupełnić bak. Jeśli nie zatankujesz w swoim zakresie to wypożyczalnia zrobi to za ciebie i potrąci później pieniądze za to z twojej karty płatniczej.
Większość wypożyczalni oferuje swoje własne ubezpieczenie samochodu OC i AC. Warunki takiego ubezpieczenia można sprawdzić w regulaminie. Niektóre wypożyczalnie posiadają ubezpieczenie podstawowe i rozszerzone. Różnice zależą od wypożyczalni. Należy sprawdzić to zanim dokonamy rezerwacji. Należy też nadmienić że wypożyczalnie samochodowe nie są powiązanie z ubezpieczycielami. W przypadku, gdy samochód ucierpi na tyle poważnie wypadku czy stłuczki, że będzie wymagał naprawy i nie będzie nadawał się na dalszą podróż, wtedy można ubiegać się o samochód zastępczy z oc sprawcy wiener.
Autor: Materiał partnera