Elektrolity dla koni – nawodnienie organizmu i nie tylko

Elektrolity dla większości osób oznaczają jedynie dbałość o odpowiednie nawodnienie organizmu tak ludzkiego jak i zwierzęcego. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że mają one znacznie więcej właściwości.

Elektrolity dla koni – jak wpływają na organizm?

Odpowiednio aplikowane elektrolity dla koni mogą zdziałać naprawdę wiele dobrego. Przede wszystkim zadbają one o wspominane już nawodnienie organizmu. Sprawią również, że poprawie ulegnie praca układu krążenia. Na to wpływają dostarczane przy pomocy preparatu minerały. Co więcej pomogą będą stymulowały tworzenie hemoglobiny, enzymów oraz hormonów. Odegrają istotną rolę w przemianie tłuszczy oraz węglowodanów. Będą wspierały utrzymanie także odpowiedniego napięcia mięśniowego i wpłyną na wydolność organizmu zwierzęcia. Elektrolity dla koni zapobiegają pojawianiu się skurczy, a także drżeniu mięśni. Mogą one wpłynąć pozytywnie także na stan kopyt i sierści.

Elektrolity dla koni – kiedy są im potrzebne?

Warto zaznaczyć, że podawanie elektrolitów tak samo jak różnego rodzaju suplementów powinno się odbywać po dokładnej ocenie kondycji zwierzęcia. Działanie zapobiegawcze nie zawsze ma rację bytu. Jeśli właściciel nie jest w stanie samodzielnie podjąć decyzji to może zapytać o radę przedstawiciela sklepu, a także poprosić o wizytę lekarza weterynarii. Wówczas będzie miał pewność, ze podaje właściwe środki. Punkty handlowe takie jak https://vital.sklep.pl/elektrolity posiadają w swojej ofercie cały wachlarz produktów. Wśród nich właśnie elektrolity, które należy podawać w określonych sytuacjach. Do nich należą stany chorobowe. Mowa tutaj o wystąpieniu u konia biegunki, a także biegunki powiązanej z podwyższoną temperaturą. Te dolegliwości są bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla źrebiąt. Kolejnym powodem do podania takiego środka będzie nadmierna potliwość wywołana na skutek intensywnej pracy fizycznej, a także bardzo ciepłym okresem letnim. Elektrolity dla koni stosuje się również w przypadkach ogólnego osłabienia, braku kondycji i wytrzymałości. Niezastąpione będą u koni sportowych, które narażone są na wspominane już skurcze i drżenie mięśni.