Przykładowa wizualizacja projektu -  mat. 4Design architekci i inżynierowie
Przykładowa wizualizacja projektu , mat. 4Design architekci i inżynierowie

Firma Hocan Estate Sp. z o.o. zakupiła pod koniec ubiegłego roku opuszczoną kamienicę na rogu ulic P.O.W. i Składowej. Ze względu na fatalny stan kamienicy, nakazano jej rozbiórkę. Pierwotnie inwestor miał nadzieję na zachowanie oryginalnych fasad oraz mansardowego dachu, niestety ich degradacja okazała się zbyt dalece posunięta. Firma zapewnia jednak, że zgodnie z obowiązującym planem miejscowym ma zamiar uwzględnić wygląd oryginalnych fasad oraz mansardowego dachu przy budowie nowego obiektu, aby ten powszechnie znany narożnik kwartału zachował swoją bryłę oraz charakter, a w przyszłości stał się jedną z wizytówek miasta, witającą podróżnych nowego dworca Łódź Fabryczna. 

Budynek będzie miał funkcję usługową. Nie planuje się w nim mieszkań. Inwestor rozważa obecne kilka wariantów zagospodarowania. Projektowanie potrwa około roku. Wstępnie otwarcie przewidziane jest na drugą połowę 2021 roku. 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.