Zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach pod nazwą "STOP STALKING" zorganizowanych przez Panią Katarzynę Dacyszyn przy wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Pani Katarzyna Dacyszyn to ofiara stalkera, która prawie straciła życie z rąk swojego oprawcy podczas ataku w sądzie, w sierpniu 2016 roku. O kulisach stalkingu opowiedzą specjaliści, którzy zajmują się na co dzień takimi przypadkami - prawniczka, psycholog kryminalny, funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, trenerka samoobrony. 
Wydarzenie to odbędzie się 24 listopada 2018 roku w Art Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi. Spotkanie w przeddzień Światowego Dnia Przeciwko Przemocy traktowane jest przez organizatorkę jako głośny społeczny sprzeciw dla przemocy, obsesji i nienawiści. 

Program wydarzenia społecznego STOP STALKING:

14.00 Katarzyna Dacyszyn otwarcie wydarzenia.

Opowie swoją historię, dlaczego zorganizowała akcję Stop Stalking i przedstawi prelegentów.

14.15 emisja krótkiego filmu dokumentalnego TVN o stalkingu. ok. 20min,

15.00 wystąpienie Pani Jagny Piwowarskiej - prawniczki, która przedstawi definicję stalkingu wg polskiego prawa, opowie co należy zrobić, będąc dotkniętym stalkingiem, jakie przysługują nam prawa, jakie mamy narzędzia, czym możemy się bronić?

15.30 wystąpienie pana Adama Straszewicza - psychologa kryminalnego, który przedstawi profil psychologiczny stalkera, opowie czym się kieruje stalker, jak należy lub nie należy reagować, przedstawi sytuację psychiczną ofiary i poradzi jak radzić sobie z nękaniem, jak groźne może być, jaki ma wpływ na ofiarę, gdzie szukać pomocy?

16.00. krótka przerwa

16.10 Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej opowiedzą czym są dowody obciążające w przypadku zgłaszania naruszenia prawa w oparciu o art.190a kk, 107 kw, jak zbierać materiał dowodowy, co należy, czego nie należy robić, w jaki sposób złożyć zeznania aby zostać właściwie zrozumianym i doprowadzić do wszczęcia postępowania, na co zwrócić uwagę. A także jak wygląda procedura dochodzeniowa, ile trwa, jakie są jej etapy.

17.00 Kurs samoobrony dla kobiet prowadzony przez Elinę Tonevę pierwszą w Polsce kobietę-instruktorkę walki wręcz w technice Krav Maga. Podczas zajęć na macie, będzie można nauczyć się rozpoznawać i unikać zagrożeń, a także reagować w zagrożeniu bezpośrednim.

Przez cały czas wydarzenia, funkcjonariusze Wojewódzkiej Komendy w Łodzi, będą służyć indywidualną poradą, w ustronnym komfortowym miejscu, gdzie ofiara przestępstwa, będzie mogła przedstawić swoją historię i uzyskać pomoc i poradę.

Zapraszamy  

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.