Urząd Miasta Łodzi: Rugbiści Budowlanych rozpoczęli sezon od porażki w Siedlcach
Sezon rugby rozpoczął się z wysokimi emocjami, ale niestety dla łódzkich rugbistów KS Budowlani WizjaMed, inauguracja przyniosła rozczarowanie. W meczu wyjazdowym z Awentą Pogoń Siedlce, łódzka drużyna musiała uznać wyższość gospodarzy, przegrywając w stosunku 12:63.

Awenta Pogoń Siedlce potwierdza swoje aspiracje

Miniony weekend zainaugurował nowy sezon Ekstraligi Rugby, w której rywalizuje dziewięć drużyn, w tym KS Budowlani WizjaMed. Zespół z Łodzi przystąpił do rozgrywek z nadziejami na lepsze rezultaty niż w poprzednim sezonie, jednak pierwsze spotkanie pokazało, że droga do sukcesu będzie kręta. Gospodarze, Awenta Pogoń Siedlce, zakończyli ubiegły sezon na trzecim miejscu, co nie zaspokoiło ich ambicji. W tym roku celują w złoto, a ich determinacja była widoczna już od pierwszych minut meczu.

Przebieg meczu i kluczowe momenty

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a Pogoń szybko zaznaczyła swoją dominację. Już w czwartej minucie zdobyli pierwsze punkty, a chwilę później prowadzili 14:0. Przed przerwą dołożyli jeszcze 21 punktów, co sprawiło, że do szatni schodzili z przewagą 30 punktów (35:5). Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a Pogoń kontynuowała swoją ofensywę, zdobywając kolejne punkty i finalizując mecz z wynikiem 63:12. W łódzkiej ekipie najwięcej punktów zdobyli Altus Delport i Jakub Małecki, każdy z nich notując pięć oczek, a Lucas Niedzwiecki dodał dwa punkty do dorobku zespołu.

Przyszłość łódzkiej drużyny i kolejne wyzwania

Po pierwszej kolejce sezonu KS Budowlani zajmują przedostatnie, ósme miejsce w tabeli, co z pewnością nie jest wynikiem, który ich satysfakcjonuje. W nadchodzącym meczu na własnym stadionie zmierzą się z Juvenią Kraków, która w swoim pierwszym spotkaniu pokonała Lechię Gdańsk 33:15. Mecz zaplanowany na niedzielę, 25 sierpnia o godzinie 14:00, z pewnością przyciągnie uwagę kibiców, którzy liczą na lepsze wystąpienie swoich ulubieńców. Dla łódzkiej drużyny nadchodzące spotkanie będzie szansą na rehabilitację i zdobycie cennych punktów, które mogą zadecydować o dalszym losie w sezonie.