Medale i puchar dla najlepszych sportowców Aktywnego Kanzasu
Całoroczna rywalizacja sportowa "Aktywny Kanzas" dobiegła końca, a młodzi sportowcy z lokalnych szkół podstawowych znów pokazali swoje zdolności. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami, a najlepsze szkoły otrzymały puchary i vouchery na sprzęt sportowy.
  1. Uczniowie rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych.
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 zdobyła najwięcej punktów.
  3. Każdy uczestnik został nagrodzony za udział.
  4. Wydarzenie podsumowano na pikniku sportowym 18 czerwca.

Od dwóch lat uczniowie szkół podstawowych biorą udział w cyklu zawodów "Aktywny Kanzas", walcząc o medale i puchary w różnych dyscyplinach sportowych. Głównym celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców oraz zachęcanie ich do zdrowego trybu życia. Jak mówi Michał Szymczak z Centrum Sportu i Rekreacji: Chcemy, żeby najmłodsi konstantynowianie więcej się ruszali, byli sprawni i pokochali sport.

W tegorocznych zawodach najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy zdobyli aż 82 punkty. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5 z 58 punktami, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 z 50 punktami. Warto zauważyć, że każda szkoła ma swoje mocne strony – uczniowie SP1 świetnie grają w piłkę nożną, najlepsi pływacy są w SP2, a w siatkówce nie mają sobie równych uczniowie SP5.

Na pikniku sportowym 18 czerwca podsumowano wszystkie konkurencje, a najlepsza szkoła otrzymała puchar. Pozostałe szkoły również zostały docenione – każda z nich otrzymała vouchery na zakup sprzętu sportowego. W całorocznych zawodach uczestniczyło od 150 do 180 młodych sportowców, z których wielu zdobyło już po kilka medali.

Bardzo serdecznie wszystkim gratuluję. Wiadomo, że są jakieś klasyfikacje, ale ja wam przede wszystkim gratuluję zdrowego stylu życia. Nie siedzicie ze smartfonem w ręku, ale robicie to, co wam sprawia radość – mówi Łukasz Napieralski, zastępca burmistrza. Dodał także, że ma nadzieję, iż w przyszłym roku szkolnym uczniowie będą się równie dobrze bawić, biorąc udział w zawodach.

W ramach "Aktywnego Kanzasu" wprowadzono nowe konkurencje, takie jak lekkoatletyka, dzięki czemu uczniowie mogli rywalizować w trójboju, czwórboju i festiwalu sztafet. Do programu dołączyła także gra w szachy. Michał Szymczak podkreśla, że najważniejsza jest zdrowa rywalizacja, dlatego każdy uczestnik otrzymuje medal lub puchar.

Podsumowując, burmistrz Robert Jakubowski stwierdził: Jestem przekonany, że ruch i sport to zdrowie. Regularnie biegam i ćwiczę na siłowni, dlatego tym bardziej kibicuję wszystkim młodym sportowcom z naszego miasta. Oczywiście chcę podziękować nauczycielom wychowania fizycznego, bo to przede wszystkim ich zasługa i dodatkowa praca.

W ten sposób, lokalne szkoły podstawowe zakończyły drugi rok rywalizacji w "Aktywnym Kanzasie", promując aktywność fizyczną i zdrowy styl życia wśród młodych mieszkańców.


Opierając się na: Gmina Konstantynów Łódzki