– Obok krokodyli gawialowych spotkacie m.in jedyne w Polsce orangutany sumatrzańskie. Ich populacja w naturze cały czas spada, a w ostatnich latach na skutek działalności człowieka liczebność orangutanów spadła o ok. 80%.- Idąc dalej - wytężcie słuch – słyszycie nawoływania? Ten charakterystyczny dźwięk, którego nie da się ominąć, to nawoływania gibonów! to fragment jednej z historii, jakie mają szansę usłyszeć goście, którzy wejdą do strefy wysp sundajskich Orientarium Zoo Łódź. Słonie indyjskie, wyderki, orientalne, krokodyle gawialowe. W każdej strefie goście ogrodu mogą wysłuchać opowieści o tych niezwykłych osobnikach. Każdego dnia o 11:00 i 17:00 odbywają się kąpiele słoni indyjskich, stojąc przy ich wybiegu można nie tylko obejrzeć ten widowiskowy moment, ale także o nim posłuchać.

POLECAMY

ulica
Najdłuższe ulice w Łodzi. Na liście nie ma Piotrkowskiej. Kto liderem?
Najkrótsze ulice w Łodzi. Przy najmniejszej nie zmieściłby się dom! [RANKING]

Głos z radia w Orientarium Zoo Łódź

O słoniach indyjskich, ich kąpielach, zwyczajach, a także o stadzie kawalerskim, które mieszka w łódzkim ogrodzie opowiada Łukasz Bogdan. Głos znany z radia Eska towarzyszy gościom Orientarium przy kąpieli słoni, ale również pojawia się w strefie świątynnej. To właśnie tutaj odwiedzający mogą zobaczyć rodzinę wyderek orientalnych czy makaki wanderu.

Opowieści z Wysp Sundajskich

Przechodząc dalej, w strefie Wysp Sundajskich, pojawia się nowy głos. Aktorka Ewelina Rucińska , absolwentka łódzkiej szkoły filmowej, opowiada o zwierzętach, które mieszkają w najcieplejszym miejscu Orientarium Zoo Łódź. Wchodząc do królestwa krokodyli i orangutanów sumatrzańskich pojawią się informacje o tych krytycznie zagrożonych gatunkach.

– Goście, którzy zajrzą do Orientarium w porze karmienia pokazowego np. binturongów orientalnych, będą mogli posłuchać o tym, czym charakteryzuje się ten gatunekmówi Arkadiusz Jaksa, prezes Orientarium Zoo Łódź.

POLECAMY

10 najbogatszych gmin w woj. łódzkim. Lider najlepszy w Polsce! [RANKING]
Najbogatsi w województwie łódzkim według Forbesa w 2023. Ile zarabiają? [ZDJĘCIA]

Ważne komunikaty!

– Wśród opowieści o mieszkających w Orientarium Zoo Łódź zwierzętach, pojawiają się komunikaty, które mają zwrócić uwagę gości na odpowiednie zachowanie. Nasze zwierzęta mają bardzo dokładnie zbilansowaną dietę. Dokarmianie ich nieodpowiednią karmą,może być naprawdę niebezpieczne. Stąd też komunikaty o nie dokarmianiu zwierząt czy prośby o to, by zachować ciszędodaje Jaksa. Komunikaty, które mają zwrócić uwagę gości na odpowiednie zachowanie czyta kolejny głos radia Eska - Andrzej Pinkowski.