– Pieniądze, które przekazujemy organizacjom pożytku publicznego wspierają naszą lokalną społeczność i pozwalają na jak najszerszą skalę działań organizacjom pożytku publicznego. To z kolei pozwala na objęcie pomocom jak najwięcej potrzebujących osób. Każda złotówka jest bardzo istotna. To pieniądze dobrze zainwestowane – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

– Półtora procent z naszych podatków przekazujemy poprzez zeznanie podatkowe, które od 15 lutego będziemy mogli składać za pośrednictwem aplikacji Twój E-Pit. Jeżeli chcemy zmienić organizację pożytku publicznego, której chcemy przekazać te półtora procent, musimy to zweryfikować na formularzu – wyjaśnił zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Artur Zajączkowski.

– Serdecznie wszystkich proszę, zostawcie te pieniądze w naszym regionie. Być może osoba, która ich potrzebuje, mieszka w klatce obok. Czasami nie jesteśmy w stanie przewidzieć, komu ta pomoc będzie potrzebna. Pieniądze z zeznań podatkowych to znaczne środki na działalność naszej fundacji. Co piąte dziecko, którym się opiekujemy, może otrzymać pomoc dzięki temu, że ktoś wypełnił swój PIT i tam zaznaczył nasz numer KRS – powiedziała Anna Rajska-Rutkowska z Fundacji Gajusz.

  • Zobacz też: 

    Jak dobrze znasz Łódź? Sprawdź, czy rozpoznasz miejsca ze zdjęć! [QUIZ]

W 2022 roku złożono w Łodzi 740 tysięcy deklaracji podatkowych za 2021 rok. Łodzianie przekazali na Organizacje Pożytku Publicznego ok. 64 mln 600 tysięcy złotych, z czego 17 mln 300 tysięcy złotych na OPP z Łodzi i regionu.

Najwięcej darowizn z łódzkich OPP w ubiegłym roku otrzymały: Fundacja JiM, Fundacja Gajusz, Fundacja dla dzieci z chorobami nowotworowymi „Krwinka”, Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy świat” i Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla dzieci – Łupkowa”.

Więcej informacji i list łódzkich OPP znajduje się na stronie

1,5% podatku dla Łodzi - Urząd Miasta Łodzi (lodz.pl)