5 zdjęć
Fabryka Sztuki w Łodzi. Szklarnia – Inkubator Teatralny
Fabryka Sztuki w Łodzi. Szklarnia – Inkubator Teatralny
Fabryka Sztuki w Łodzi. Szklarnia – Inkubator Teatralny
Fabryka Sztuki w Łodzi. Szklarnia – Inkubator Teatralny
Fabryka Sztuki w Łodzi. Szklarnia – Inkubator Teatralny
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Premiera spektaklu „PO" na podstawie „Burzy" Williama Szekspira to projekt łączący teatr, taniec, ruch i, co nieoczywiste, także polski język migowy, za pomocą którego komunikują się tancerki. Na scenie pojawią się trzy szekspirowskie postaci: Kaliban, Ariel i Prospero. Widzów przez szekspirowską burzę przeprowadzi postać kobiety-wyspy, która jako narratorka komentuje wydarzenia.

Na teatralnej scenie Art_Inkubatora zobaczyć będzie można Ewę Cywińską, Aleksandrę Kuś, Zuzannę Nir oraz autorkę koncepcji spektaklu – Sarę Kozłowską. Za choreografię do spektaklu odpowiada Katarzyna Leszek, za muzykę – Maciej Świniarski z pomocą Oskara Tomali, Magdy Kuraś, Krzysztofa Hadrycha i Szymona Józefa Lipińskiego. Kostiumy zaprojektowała Julia Radziszewska, a za konsultacje dramaturgiczne odpowiada Tomasz Rodowicz. Teksty na polski język migowy tłumaczyła Małgorzata Rostkowska.

POLECAMY

Restauracje w Łodzi, za którymi tęsknią łodzianie! Zniknęły z kulinarnej mapy bezpowrotnie [ZDJĘCIA]
Kolaż kilku miejsc
Dokąd na randkę w Łodzi? 10 pomysłów, którymi zaskoczycie drugą połówkę

Squat Teatralny i Fundacja Gra/nice

Squat Teatralny to grupa założona przez łódzką teatrolożkę i reżyserkę Annę Ciszowską. Zespół w ramach badań nad teatrem współczesnym stworzył laboratorium performatywnych sposobów komunikacji. Młodzi twórcy tworzą performance zbudowany z tekstów i działań własnych, interpretacji tekstów literackich, cytatów z kanonicznych tekstów filozoficznych, reportaży i artykułów prasowych, wizji choreograficznych i plastycznych, ćwiczeń terapeutycznych i zabaw. Praca podzielona została na trzy etapy: w pierwszym odbyły się twórcze poszukiwania inspiracji do scenariusza, w drugim artyści eksperymentowali z budowaniem wypowiedzi scenicznej, szukaniem indywidualnych sposobów komunikacji z widzem i budowaniem roli, a w trzecim etapie odbędzie się tytułowy „Odbiór" czyli spotkanie z widzem – 12 grudnia w Fabryce Sztuki w Łodzi.

POLECAMY

Wigencja, Tuwima 46, Mediateka MeMo
Najdroższe projekty rewitalizacji w Łodzi. Te 10 inwestycji zmienia miasto! [ZDJĘCIA]
Bary mleczne
Najlepsze bary mleczne w Łodzi. Przewodnik po obiadach za kilkanaście złotych

Spektakl na podstawie książki Kobiego Yamady

Tydzień później widzowie będą mogli zobaczyć spektakl „Morze możliwości" – małą formę teatralną inspirowaną picturebookiem „Może" autorstwa Kobiego Yamady. Opowieść o odkrywaniu przez dziecko (i w gruncie rzeczy każdego człowieka) tkwiącego w nim wewnętrznego potencjału i siły oraz możliwości kształtowania świata. Przedstawiona przy wykorzystaniu środków teatru formy, teatru plastycznego i teatru lalek, a także wzbogacona o elementy multimedialne.

W przedstawieniu twórcy wykorzystają lalki projektu Justyny Bernadetty Banasiak. Za reżyserię odpowiada Agnieszka Błaszczak, scenografię i kostiumy zaprojektowała Helena Osak, a muzykę skomponował Paweł Jabłoński. Na scenie zobaczymy Żanetę Małkowską, Łukasza Batko oraz Maszę Lesiak-Batko, która opracowała również ruch sceniczny.

  • teatr