Naprawa zębów – jak się za to zabrać?

Złamanie czy wyszczerbienie zęba nigdy nie jest najprzyjemniejszym doświadczeniem. Nie tylko taki ząb nie wygląda estetycznie i może prowadzić do pewnych kompleksów, ale przede wszystkim jest to stan bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia. Nie każdy ma świadomość, jak ważnym elementem dla całego naszego ciała są zdrowe zęby i jak mocno ich uszkodzenie wpływa na naszą kondycję zdrowotną. Z ich naprawą nie powinniśmy więc zwlekać, ale co najpierw należy zrobić?

Naprawa zębów – dlaczego jest ona tak ważna?

Uszkodzony ząb nie wygląda za ładnie i może on wpływać na naszą samoocenę. Nie jest to jednak jedyny powód, dla którego powinniśmy jak najszybciej zająć się jego naprawą. Rzecz jasna uszkodzony ząb mocno utrudnia nam spożywanie posiłków, ale może również wywoływać ból i dyskomfort, a także dalej się uszkadzać. W skrajnym przypadku może również wdać się zakażenie, które sprawi, że będziemy musieli całkowicie pozbyć się zęba. Co więc należy zrobić, jeżeli już zostanie on uszkodzony i jak wygląda sama naprawa zębów?

Po prowizorycznym zabezpieczeniu ułamanego zęba powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do dentysty. Istnieje bowiem możliwość, że zdoła on zespolić ułamaną kość, jeżeli oczywiście korzeń i miazga zęba nie uległy uszkodzeniu. Jeżeli jednak będzie to niemożliwe, konieczne będzie uzupełnienie go specjalną licówką lub koroną, co znacznie wydłuży proces.

Więcej porad z zakresu stomatologii i nie tylko możecie znaleźć na specjalnych stronach, takich jak sp1.ostroleka.pl czy cadenza.pl. Te portale są naprawdę warte odwiedzenia!