Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Łódź

Czy przez 30 dni można zgubić kilka zbędnych kilogramów? Czy skuteczne odchudzanie można przeprowadzić w takim krótkim czasie? Od czego zacząć i jak sobie radzić, gdy dopada nas głód? Odchudzanie nie jest takim łatwym zadaniem, jak może się wydawać, aczkolwiek można przeprowadzić je szybko i bezboleśnie. Jak schudnąć w miesiąc? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem poniżej. 

Dieta będzie Twoim sprzymierzeńcem

Niezależnie od tego, czy chcesz schudnąć w miesiąc czy w tydzień, czy może dajesz sobie nieco więcej czasu, dieta na pewno będzie w tym procesie twoim sprzymierzeńcem. Oczywiście musi być to jadłospis dobrze skomponowany, gdyż tylko w tym wypadku można będzie osiągnąć zadowalające nas rezultaty. Jak zatem ustalić dietę? Obecnie w sieci nie brakuje informacji na temat zdrowego odżywiania czy przepisów na zdrowe i smaczne posiłki. Mimo to nie każdy będzie w stanie odnaleźć się w gąszczu tych informacji, nie każdy będzie miał też czas, aby móc przejrzeć wszystkie portale poświęcone ćwiczeniom i odżywianiu. Na pewno nie warto decydować się na diety, które krążą po sieci, ale są bardzo rygorystyczne, niestety 1200 kalorii to zdecydowanie za mało, szczególnie jak do tej pory przyjmowaliśmy ich o wiele więcej. Aby mieć pewność, że zastosowana dieta będzie działać, jak trzeba, dobrze będzie udać się na wizytę do dietetyka. Taki specjalista będzie w stanie ustalić dla nas jadłospis, który będzie w pełni dostosowany do naszych potrzeb, a także naszych upodobań. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale tylko dieta o odpowiedniej wartości energetycznej będzie skuteczna. Czasami warto więc zainwestować więcej pieniędzy i wybrać się na konsultację do dietetyka, niż polegać na dietach z internetu, które niekiedy mogą przynieść nam więcej szkody, niż pożytku. 

Aktywność fizyczna na drugim miejscu

Jak odchudzić się w miesiąc? Po pierwsze dieta, ale drugą ważną kwestią jest oczywiście aktywność fizyczna i chyba nikt nie będzie specjalnie zaskoczony. Choć dieta ma w tym wypadku ma nieco większe znaczenie, to bez regularnej aktywności nie będziemy w stanie odchudzić się tak szybko, jak byłoby to możliwe z przypadku uprawiania sportu. Nie każdy musi kupować karnet na siłownię i wynajmować od razu trenera personalnego, nie mniej jednak uprawianie sportu przynajmniej 4 razy w tygodniu to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu możemy cieszyć się lepszym zdrowiem, w ten sposób bez wątpienia poprawi się nasze samopoczucie.

Czy da się schudnąć w tydzień?

Bardzo dużo osób, które na przykład wybierają się na ważną imprezę i chcą dobrze wyglądać zastanawiają się, czy jest możliwe, aby schudnąć kilka kilogramów, choćby po to, aby lepiej prezentować się w wybranej kreacji. Oczywiście, że można i da się to zrobić, w końcu człowiek jest w stanie zrzucić 2,5 kilograma w ciągu tygodnia, nie mniej jednak trzeba zastanowić się, czy taki spadek wagi w tak krótkim czasie będzie dobrym i co najważniejsze zdrowym rozwiązaniem, czy niekoniecznie. Czy zgubione kilogramy nie wrócą przypadkiem w formie efektu jojo? Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale jeżeli dużo ćwiczymy, a jednocześnie nie dojadamy to efekty aktywności fizycznej mogą być zupełnie odwrotne od oczekiwanych. W tym wypadku zamiast tracić tkankę tłuszczową, głównie będziemy narażeni na utratę niekiedy bardzo ciężko wypracowanych mięśni. Niedożywiony organizm w ten sposób pobiera energię, taka jest jego reakcja obronna. Tak, więc jak widać zbyt mała podaż kaloryczna działa po prostu na naszą niekorzyść. Podsumowując utrata wagi w tydzień jest możliwa i można zdecydować się na taki krok, jednak takie działania muszą być prowadzone umiejętnie, aby pozostać zdrowym i mieć dobre samopoczucie.

Jak schudnąć w miesiąc?