- Zamiast książek, zeszytów czy pracy domowej przez dwa tygodnie będzie świetna zabawa. Zachęcam rodziców by skorzystali z szerokiej oferty jaką przygotowaliśmy dla najmłodszych - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dobra wiadomość jest taka, że są jeszcze wolne miejsca w kilku szkołach, zachęcam do odwiedzania strony internetowej magistratu, gdzie można znaleźć komplet informacji.

W Szkole Podstawowej nr 70 w półkoloniach uczestniczy 90 uczniów, w drugim tygodniu także zapisało się 90 chętnych. W programie  są przeróżne atrakcje wśród których smakowicie zapowiadają się warsztaty… piekarzy.

- Dziś mamy jeszcze w planach spotkanie z funkcjonariuszami policji, którzy opowiedzą o bezpiecznym poruszaniu się, a ta wiedza przyda się od razu, bo mamy w planach wiele wycieczek - mówiła Bogumiła Cichacz, dyrektor SP 70. - A na zakończenie półkolonii będzie bal, taki prawdziwy karnawałowy bal w starym stylu czyli z wodzirejem i balowymi strojami.

Udział w szkolnych półkoloniach kosztuje tylko 15 zł dziennie, to koszt obiadu i drugiego śniadania. Wszystkie atrakcje poza szkołą łącznie z przejazdami komunikacją miejską są bezpłatne. Rodzice, którzy nie zapisali pociechy na zajęcia a chcieliby to zrobić mają do dyspozycji wolne miejsca w podstawówkach nr: 12, 33, 61, 130, 152 i 198 oraz w drugim tygodniu ferii w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Krzemienieckiej. 

Półkolonijne atrakcje rozpoczęły się też w instytucjach kultury a na sportowo uczniowie wypoczywają z MOSiR. Pełna oferta zajęć na www.uml.lodz.pl zakładka Ferie 2020