Osoby, które chcą zdobyć nową wiedzę i umiejętności, dążą do awansu lub przekwalifikowania się, coraz częściej decydują się na studia podyplomowe. Nauka na „podyplomówkach” trwa zazwyczaj rok, a ich uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę z interesującego ich obszaru. Bogatą ofertą studiów podyplomowych może pochwalić się m.in. Uniwersytet WSB Merito Łódź.
Ekonomia, finanse, HR, IT, kompetencje menedżerskie, marketing i sprzedaż – każdy znajdzie coś dla siebie
Lista kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito Łódź jest skonstruowana w taki sposób, że pracownik niemal każdej branży znajdzie studia, których ukończenie może mu pomóc w rozwoju kariery zawodowej. W ofercie znajdują się zarówno kierunki z zakresu finansów i ekonomii, jak i administracji, HR, zarządzania, logistyki, nieruchomości, prawa czy marketingu i sprzedaży. Osoby, które zajmują stanowiska kierownicze lub chcą w przyszłości zarządzać zespołami lub projektami, powinny z kolei zainteresować się kierunkami mającymi na celu podnoszenie kompetencji menedżerskich. Warto również wspomnieć, że w ofercie Uniwersytetu WSB Merito Łódź znajdują się też studia podyplomowe z zakresu języków obcych – m.in. z biznesowego angielskiego czy niemieckiego. Należy też podkreślić, że na każdym kierunku uczestnicy zdobywają aktualne, praktyczne informacje, które później faktycznie mogą wykorzystać w pracy zawodowej. Ukończenie studiów podyplomowych może zatem mieć realny wpływ na dalszy rozwój kariery.
Z pełną listą kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie WSB Merito Łódź można zapoznać się na stronie https://www.merito.pl/lodz/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe.
Co istotne, część kierunków prowadzona jest online. To duże ułatwienie dla osób, które na co dzień mieszkają poza Łodzią i nie mają możliwości pojawiania się co dwa tygodnie na zjazdach w siedzibie uczelni. Oprócz tego studia online pozwalają takim osobom zaoszczędzić dodatkowe środki, które musiałyby wydać na przejazd i ewentualny nocleg.
Dlaczego warto zapisać się na studia podyplomowe?
Na „podyplomówkę” warto zdecydować się z kilku powodów. Po pierwsze i najważniejsze – osoby, które nie zdobywają nowych umiejętności czy nie pogłębiają posiadanej już wiedzy z branży, w której pracują, szybko zostają w tyle. Nie wiedzą, jak korzystać z nowych rozwiązań technologicznych czy nie są w stanie wykonywać bardziej zaawansowanych czynności. To nie tylko przekreśla szansę na awans, ale też może ostatecznie przyczynić się do pogorszenia wyników w pracy.
Oprócz tego studia podyplomowe, ze względu na ich mocno praktyczny charakter i wąski obszar, umożliwiają uczestnikom zdobycie kompetencji z nowej specjalności. Konstrukcja „podyplomówek” sprzyja również przebranżowieniu się – zwłaszcza, jeśli wymarzona branża uczestnika studiów wymaga zbliżonych umiejętności bazowych. Z tego względu studia podyplomowe już teraz cieszą się dużą popularnością – i w kolejnych latach ten trend będzie się prawdopodobnie pogłębiać.