Dzięki sprawnej reakcji łódzkich policjantów nie doszło do tragedii. 29-letnia kobieta chciała odebrać sobie życie. Natychmiastowe działanie dyżurnego III Komisariatu Policji w Łodzi, a następnie zaangażowanie retkińskich mundurowych, pozwoliło uratować życie kobiety.

Stanowisko kierowania to miejsce pracy wymagające od policjantów szczególnej czujności. Mundurowi odbierając telefon muszą być przygotowani na szybką analizę zgłoszenia, by móc podjąć właściwą decyzję.
15 czerwca 2023 roku przed godziną 16:00, dyżurny III Komisariatu Policji w Łodzi, otrzymał informację od roztrzęsionego mężczyzny o myślach samobójczych jego żony, która wyszła z mieszkania. Policjant bez chwili zwłoki zadzwonił pod numer telefonu, który należał do kobiety. 29-latka podtrzymywała w rozmowie, że chce odebrać sobie życie. Funkcjonariusz kontynuując rozmowę, ustalił adres w obrębie którego znajdowała się kobieta. Dyżurny zaalarmował o sytuacji zagrożenia życia retkińskich policjantów, którzy bez chwili zwłoki pojechali w wyznaczone miejsce. Po dotarciu pod wskazany adres stróże prawa zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi, która rozmawiała przez telefon. Dyżurny cały czas rozmawiał z 29- latką, próbując ją uspokoić i odwieść od samobójczych zamiarów. Natychmiast na miejsce wezwana została karetka pogotowia. Po chwili łodzianka trafiła pod opiekę służb medycznych.
Pamiętajmy!
Jeśli ktoś zwierza się nam, że ma myśli samobójcze  - reagujmy. Nie lekceważmy takich zachowań. Starajmy się wesprzeć bliską nam osobę. Zaproponujmy pomoc u osób, które pomogą przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami takimi jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.
Wsparciem służą również pracownicy telefonu zaufania pod numerem: 22 484 88 01.
młodszy aspirant Kamila Sowińska