7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

W tej klasie rozgrywkowej liderem jest seniorski zespół ŁKS CoolPack. Podopieczni Piotra Zycha w poprzednich latach występowali w grupie B, więc do bieżących rozgrywek przystępowali bez dużej wiedzy o rywalach. „Rozpoznanie bojem” przyniosło jednak znakomite rezultaty. Łodzianie nie biorą jeńców i konsekwentnie dążą do wytyczonego celu, którym jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Pierwszym krokiem na drodze do realizacji tego zadania ma być wygranie rywalizacji w grupie A i przystąpienie do fazy play-off z pierwszej pozycji. Po 18 kolejkach gracze ŁKS CoolPack mają na koncie 17 zwycięstw – trzy więcej od Tarnovii Tarnowo Podgórne (jeden mecz zaległy) i cztery więcej od Księżaka Łowicz oraz AZS-u UMK Transbruk Toruń. 

Ostatnią ofiarą ekipy Zycha padło Ogniwo Sopot. Zespół z Trójmiasta przyjechał do Zatoki Sportu, gdzie został rozgromiony 118:61 (37:7, 34:19, 26:17, 21:18). W ekipie gospodarzy wystąpiło 12 zawodników i każdy z nich zakończył spotkanie z punktami. Najwięcej – 23 – zdobył Bartosz Wróbel, a dwucyfrowym dorobkiem mogli się też pochwalić Jacek Gwardecki (17), Filip Starzyński, Norbert Kulon (po 14).

POLECAMY

O co tu chodzi? TOP 10 niepozornych, ale bardzo dziwnych rzeczy w Łodzi [ZDJĘCIA]
Łódzkie zbrodnie, o których mówiła cała Polska. Te zdarzenia wstrząsnęły miastem!

Wygrana Kangurzyc

Czwarte zwycięstwo w sezonie odniosły koszykarki ŁKS-u KK. W 17. kolejce łodzianki grały w stolicy, gdzie pokonały 61:53 (18:19, 14:10, 11:15, 18:9) AZS Uniwersytet Warszawski. Prawie 1/3 punktowego dorobku podopiecznych Tomasza Szczepaniaka była dziełem Angeliki Kowalskiej, która zebrała 20 „oczek”. Piętnaście punktów zdobyła Weronika Puchacz, a 11 – Marta Piątek. Pomimo wygranej beniaminek nadal jest jednak na 12., przedostatnim miejscu w tabeli grupy A. Tuż przed łodziankami są zawodniczki SMS-u PZKosz Łomianki oraz Bogdanki AZS UMCS II Lublin. Te zespoły do tej pory również wygrały po cztery mecze.

Przełamanie Widzewa

Trzy razy z kompletu punktów cieszył się natomiast Grot Widzew – 11. zespół grupy B. W miniony weekend w hali MOSiR przy ul. Małachowskiego zespół prowadzony przez Annę Choderę pokonał Eneę AZS II Poznań 90:48 (30:7, 18:15, 23:10, 19:16). Kinga Sierakowska zdobyła w tym spotkaniu 22 pkt. Piętnaście „oczek” zapisała na swoim koncie Oliwia Janicka, a granicę 10 pkt przekroczyły też Emilia Bołbot (14), Anna Kudelska (12) i Natalia Gzinka (11).

W 18. kolejce pierwszoligowych rozgrywek w grupie A ŁKS KK zmierzy się z drużyną Grot F&F Automatyka Pabianice. Mecz zostanie rozegrany 4 lutego w Zatoce Sportu (godzina nie została jeszcze ustalona). Grot Widzew wybierze się natomiast do Aleksandrowa Łódzkiego, gdzie w spotkaniu grupy B zagra z miejscowym UKS-em Basket SMS (3 lutego, godz. 18:00).