UM Łódź: Raport z dróg w Łodzi. 20 ulic z nowym asfaltem, 50 w remoncie. Co nas jeszcze czeka?
W tym tygodniu skończą się prace na ulicach Boya-Żeleńskiego, Wiskickiej i Olechowskiej. To oznacza, że suma zakończonych tegorocznych remontów wyniesie 20. Od początku roku miasto oddało do użytku m.in. zmodernizowane ulice Maratońską, 6 Sierpnia, Tatrzańską czy ekspresowo wykonany odcinek ul. Zamenhofa, między ul. Wólczańską i al. Kościuszki.
Najdłuższe ulice w Łodzi. Na liście nie ma Piotrkowskiej. Kto liderem?
Restauracje w Łodzi, za którymi tęsknią łodzianie! Zniknęły z kulinarnej mapy bezpowrotnie [ZDJĘCIA]
Remont w każdej dzielnicy
Do listy ulic z nowym asfaltem w 2022 r. dołączą jeszcze ulice Popiełuszki, Puszkina, Kosynierów Gdyńskich oraz Aleksandrowska, która jest remontowana od skrzyżowania z ul. Szczecińską do rogatek.
Obok wymienionych modernizacji prace w tej chwili trwają w sumie na 36 ulicach w całym mieście. Na 35 z nich zakres prac obejmuje co najmniej wymianę nawierzchni i położenie nowego asfaltu, ale także ułożenie nowych chodników, przebudowę przystanków tramwajowych czy wyznaczenie pasów rowerowych.
Trzydziesta szósta drogowa inwestycja to remont torowiska na ul. Konstantynowskiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Krakowską w Łodzi do pl. Wolności w Konstantynowie Łódzkim.
Inwestycja nr 37 to przebudowa pl. Wolności, który przestanie być rondem.
W planie jeszcze 11 ulic w Łodzi
Co nas jeszcze czeka w 2022 r.? Drogowcy wejdą na kolejny odcinek ul. Pomorskiej, tym razem od ul. Juhasowej do ul. Mileszki. Do przebudowy są także trzy poleskie ulice: Legionów, Cmentarna i Mielczarskiego.
Pół miliarda złotych taka kwota została w tym roku przeznaczona na remonty łódzkich ulic, by mieszkańcy zauważyli poprawę po ostatniej zimie, która mocno nadszarpnęłą ich stan. Inwestycje obejmują różne zakresy od punktowych wymian nawierzchni po kompleksowe przebudowy.
Autor: krystian